President käis looduskaitsekuu puhul matkal, illustratiivne foto

President käis looduskaitsekuu puhul matkal

19
(Uuendatud 10:16 21.05.2017)
President Kersti Kaljulaid ütles Ubari maastikaitseala matkale jõudes, et pikalt Kesk-Euroopa elanuna teab ta, milline väärtus on meie metsad, kus võib terve päeva kõndida ühtegi inimest kohtamata

TALLINN, 21. mai — Sputnik. "Siin raieskmikul, kus me täna oleme, me näeme, et raiesmik on lootus, on uus mets. Ta tuleb, kui jätta kasvama seemnepuid, siis on metsikult kasvavaid mände inimeste istutatud kuuski ja sellest tuleb jälle uus mets ja lõppude lõpuks metsmaasikad kasvavad raiesmikel, aga mis on parajus, seda peavad ütlema teadlased," rääkis Kaljulaid, vahendab ERR.

Keskkonnaminister Marko Pomerants kinnitas, et metsmajanduse arengukavas võetakse arvesse nii ökoloogilised, majanduslikud kui sotsiaalsed kompendid.

"Kui me vaatame seda noorendikku siin, mille pindala võib olla kuskil kaks hektarit, siis kellegi jaoks on see juba üüratu, kellegi jaoks ei ole see midagi või seesama tunnetus, kas kõik on maha raiutud või kõik on maha raiumata, siin on tõde raske kirjeldada, peame lähtuma faktidest, milleks on see, et Eesti metsade pindala kasvab ja raiutakse vähem kui iga aastaselt juurde kasvab, pean silmas majandusmetsi," rääkis Pomerants.

Looduskaitsekuu „Eestilt Euroopale, Euroopalt Eestile" algas 14. mail, mis on ühtlasi looduskaitsepäev ning lõpeb 5. juunil, Maailma keskkonnapäeval.

Tänavusel looduskaitsekuul arutletakse selle üle, milline on Eesti osa Euroopa loodushoius, mis on meie riigis need erilised loodusväärtused, mida mujal ei leidu ja mille säilimise eest peame hoolt kandma ning selle üle, mida on meie loodushoiule andnud Euroopa Liitu kuulumine, teatas keskkonnaministeerium.

Traditsiooniliselt toimub sel kuul mitmeid üritusi, millega püütakse loodust kõigile lähemale tuua, arusaadavamaks ning mõistetavamaks muuta. Kuu eesmärgiks on tugevdada ja hoida inimeste sidet loodusega, rääkida loodusest ja siin toimuvast, selleks korraldatakse mitmeid ekskursioone, loenguid, õppepäevi ja matku.

Tänavune looduskaitsekuu toimub juba 38-ndat korda. Lisainfot kuu jooksul toimvate ürituste kohta saab Keskkonnaministeeriumi ja Keskkonnaameti kodulehtedelt.

19
Tagid:
matk, mets, looduskaitsekuu, Kersti Kaljulaid, Marko Pomerants, Eesti
Samal teemal
Tallinn tähistab looduskaitsekuud Parkide päevaga
Pühapäeval algab looduskaitsekuu
Lindude pesitsusperiood on täies hoos