Tallinna vanalinna meelelahutusasutustele kehtestatud piirangud jõustusid, illustratiivne foto

Vanalinna baarides jõustusid öised piirangud

52
(Uuendatud 18:08 08.05.2017)
Riigikohus otsustas tänase määrusega mitte menetleda kassatsioonkaebusi kohtuasjades, milles vaieldi Tallinna linna kehtestatud öise alkoholimüügi ja lahtiolekuaja piirangu ning Suur-Karja tänava sissesõidukeelu õiguspärasuse üle

TALLINN, 8. mai — Sputnik. See tähendab, et jõustusid Tallinna ringkonnakohtu otsused, mis pidasid linna võetud meetmeid Tallinna vanalinnas avaliku korra kaitsmisel ja liiklejate ohutuse tagamisel õiguspärasteks, teatas riigikohtu kommunikatsioonispetsialist.

Tallinna ringkonnakohus möönis, et piirangud riivavad meelelahutusasutuste ettevõtlusvabadust ja linna käsutuses on erinevaid lahendusvariante, kuidas probleemi lahendada. Kohtu ülesanne ei ole öelda, milline täpselt on neist parim.

Kõnealuseid piiranguid analüüsides leidis kohus, et linn on leidnud kohase tasakaalu üheltpoolt meelelahutusasutuste ning teisalt piirkonnas elavate inimeste ja tegutsevate ettevõtjate, samuti avalike huvide (heakord, linna maine, UNESCO kulutuuripärand) vahel.

Alkoholi müügi piirang puudutab vanalinnas nn Bermuuda kolmnurgas asuvaid baare, milles alkoholi müük keelatakse ajavahemikul kell 00.00 kuni 5.00 (puhkepäevale eelneval ööl kell 1.00 kuni 5.00) ning baar peab olema suletud ajavahemikul kell 1.00 kuni 5.00 (puhkepäevale eelneval ööl kell 2.00 kuni 5.00). Lisaks paigaldas linn Suur-Karja ja Pärnu mnt sissesõidule liiklusmärgi öise sissesõidukeeluga (v.a elanikud) ajavahemikul kell 00.00 kuni 6.00.

Kuna kohtumenetluste ajaks oli alkoholi müügi, lahtiolekuaja ja sissesõidu piirangute kehtivus peatatud, jõustusid need Riigikohtu otsusega asja mitte menetleda.

52
Tagid:
öine, piirangud, rahu, alkoholiaktsiis, kassatsioonkaebus, sissesõidukeeld, Tallinna ringkonnakohus, riigikohus, vanalinn, Tallinn