Tallinna lauluväljak

Tallinna Lauluväljakul süüdatakse pühapäeval lõkketuli

21
Tallinna Lauluväljak, eesti rahva laulupidude ja suurürituste kodupaik, kutsub kõiki pühapäeval, 16. aprilli õhtul kell 18.45, osa saama lõkketule süütamisest

TALLINN, 13. aprill — Sputnik. Aprilli keskpaigas möödub 100 aastat päevast, mil eestlaste asualad said ühendatud ning tekkis meie riigi kontuur. Tähistame seda sündmust 16. aprillil koos ja avame Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidustused, pakuvad ürituse korraldajad.

Tulesüütamisega tähistab ka Tallinna Lauluväljak Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ürituste algust ning annab teada saabuvatest tähtsündmustest — sel suvel toimub XII noorte laulu- ja tantsupidu, 2018.a. saab Tallinna Lauluväljak 90, 2019.a. tähistavad Eesti laulupeod 150 aasta juubelit ja 2020.a. saab laulukaar 60-aastaseks.

Pühapäevasel lõkkesüütamisel osalevad kammerkoor Encore, dirigent Karin Kuulpak jt. Kavas on armastatud laulud — "Oh laula ja hõiska", "Mesipuu" jt. Filoloog ja folklorist Marju Kõivupuu räägib tuletegemise kommetest ja kultuurist linnaruumis. Samuti saab kuulata Lauluväljaku lähiaastate tähelepanuväärivatest tegemistest, mille tulemusena saab Lauluväljakust ka armastatud linnapark meie kõigi jaoks. Hea ilma korral saab külastada Tuletorni, kust võimalik nautida vaadet Tallinnale, lahele ja Lauluväljakule.

Oodatud on kõik — kogukonnad, perekonnad, sõpruskonnad — et süüdata lõkketuli Lauluväljakul heliskulptuuri Cromatico juures. Üritus on tasuta!

Korraldajad paluvad jäädvustada pühapäeva õhtul oma tulesäde ja jagada pilti või videot Facebookis või Instagramis teemaviitega #ev100, #lauluväljak ja #minajään. Valitud fotod jõuavad õhtul teleekraanile, kui ETV toob vaatajateni XII noorte laulu- ja tantsupeo tervituse "Mina jään".

21
Tagid:
laulupidu, sünnipäev, Lauluväljak, EV, Tallinn
Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (65)