Põhja-Tallinnas alustasid taas tööd pargivahid, illustratiivne foto

Põhja-Tallinnas alustasid taas tööd pargivahid

10
(Uuendatud 17:49 28.03.2017)
Põhja-Tallinnas alustasid tööd pargivahid, kelle ülesandeks jääb heakorra eest hoolitsemine ning avaliku korra tagamine ja inimeste abistamine Stroomi rannapargis ja Kopli kalmistupargis

TALLINN, 28. märts — Sputnik. Põhja-Tallinna vanema Raimond Kaljulaidi sõnul palgati pargivahid linnaosa eelmise aasta eelarveküsitluse tulemusel vabanevate vahendite arvelt. Nimelt eelmisel aastal toimus Põhja-Tallinnas küsitlus, mille tulemusel kohalik kogukond otsustas vähendada kahe kolmandiku võrra piirkondlike ürituste eelarvet ning selle arvelt tõsta oluliselt heakorra eelarvet. Sellega seoses kadus linnaosas varem ürituste korraldusega seotud olnud töökoht, teatas linnaosa valitsus.

„Pargivahi olemasolu aitab vältida ka selliseid olukordi, kus pargipinkidel on koha sisse võtnud lärmakad, alkohoolseid jooke või narkootilisi aineid tarbivad seltskonnad, kelle läheduses ei taha teised inimesed viibida. Pargis peab olema hea ja turvaline kõigil, kaasa arvatud eakatel inimestel, lastega emadel ja isadel. Pargivahi ülesandeks on ennetada selliste seltskondade kogunemist, kes võivad rikkuda kõigi teiste vaba õhtu või puhkepäeva," ütles Kaljulaid.

Linnaosavanem lisas, et sel aastal ootab Stroomi randa ja rannaparki ning Kopli kalmistuparki ulatuslik renoveerimine ning uuendamine, samuti uute pinkide, prügikastide ja riietuskabiinide ostmine. „Loodetavasti vähendab pargivahtide palkamine vajadust vandaalitsemise järgseteks hooldustöödeks ning investeeringute tulemusel soetatud vara püsib kauem."

Pargivahid said väljaõppe politseilt ja Kadrioru pargi töötajatelt. Pargivahtide peamisteks tööülesanneteks jääb Stroomi rannapargi ja Kopli kalmistupargi territooriumitel korra tagamine, olmeprahi ja murdunud okste koristamine ning vajadusel lihtsamate haljastustööde tegemine.

10
Tagid:
heakord, pargivahid, Kopli kalmistupark, Stroomi rannapark, Raimond Kaljulaid, Põhja-Tallinn