Ida-Virumaal Sonda raudteejaamas leidis esmaspäeva õhtul aset kemikaalileke, hiljem leidis sarnane juhtum aset ka Tapal, illustratiivne foto

Tapa kaubajaamas on kehtestatud 0,5 km suurune ohuala

37
(Uuendatud 15:48 28.03.2017)
Ida-Virumaal Sonda raudteejaamas leidis esmaspäeva õhtul aset kemikaalileke, hiljem leidis sarnane juhtum aset ka Tapal

TALLINN, 28. märts — Sputnik. 27. märtsil kell 16.21 teatati Häirekeskusele, et Ida-Virumaal Sondas lekib kaubarongi vagunist lahustit. Sündmuskohale saadeti päästjad Kiviõlist, Kundast, Kohtla-Järvelt, Rakverest, Sillamäelt ja keemiahaagis Kohtla-Järvelt, meedikud ja politseinikud, teatas Tapa vald oma kodulehel. 

Päästjad katsid keemilise aine vahuga, rongiliiklus peatati, inimesed evakueeriti ohualalt. Päästjad sulgesid leke ja katsid reostuse vahuga. Rongiliiklus taastati kella 18.30 ajal. Inimesed vigastada ei saanud.

Kell 20.23 teatati, et Tapal on raudteel reostust näha ja kogu linn haiseb. Sündmuskohale saadetud Tapa päästjad tuvastasid, et vagun lekib tugevalt. Ventiil suleti kella 21.10ks. Reostus kaeti vahuga.

Tapa kaubajaamas on kehtestatud 0,5 km suurune ohuala.

Keskkonna inspektsiooni Ida-Virumaa büroo juhi Aivar Lainjärv sõnul on tegemist ebameeldiva lõhnaga, mille kontsentratsioon ei ole tervisele ohtlik.

37
Tagid:
ohuala, kemikaalid, häirekeskus, päästeamet, Sonda, Tapa