Prantsuse kaitseväe tehnika jõudis Eestisse

Jätkub liitlaste lahingugrupi siirmine Eestisse

16
Esmaspäeval jõudis kaitseväe Tapa linnakusse teine osa liitlaste lahingugruppi panustava Prantsuse kaitseväe tehnikast, sealhulgas jalaväelahingumasinad

TALLINN, 28. märts — Sputnik. Prantsusmaa panustab Eestisse paigutatavasse NATO lahingugruppi 300 kaitseväelasega ja erineva lahingutehnikaga, sealhulgas tankidega Leclerc, mis saabuvad Eestisse ülehomme, teatas Kaitseväe pressiteenistus. Lisaks tankidele on Prantsuse kaitseväelased varustatud jalaväelahingumasinatega VBCI ja soomukitega VAB. Prantslased teenivad Tapal järgnevad kaheksa kuud, andes seejärel vastutuse üle taanlastele.

Eesti kaitseväelastel on prantslastega varasem koostöökogemus nii operatsioonilt Kesk-Aafrika Vabariigis kui ka piraatlusvastaselt operatsioonilt Atalanta.

Lahingugruppi kuulub kokku ligi 1200 liitlassõdurit. Ühendkuningriik panustab rohkem kui 800 kaitseväelasega ja tankidega Challenger 2, jalaväe lahingumasinatega Warrior, liikursuurtükkidega AS90 ja soomukitega.

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid möödunud juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks on Prantsusmaa ja Taani.

16
Tagid:
kaitsevägi, NATO, Eesti, Tapa, Prantsusmaa