Õiguskomisjon arutab vabadussõjalaste rolli üle Eesti ajaloos

Õiguskomisjon arutab vabadussõjalaste võimalikku rehabiliteerimist

25
Riigikogu õiguskomisjon arutab teisipäeval, 7. märtsil avalikul istungil Eesti Vabadussõjalaste Liidu rolli üle Eesti ajaloos ja vabadussõjalaste võimalikku rehabiliteerimist

TALLINN, 5. märts — Sputnik. Ajaloolased Jaak Valge ja Art Johanson teevad komisjonile ettekande teemal „Eesti autoritaarrežiimi poliitilistest repressioonidest aastatel 1934-1940" ning pakuvad välja oma õigusliku hinnangu toimunu kohta.

„Pean väga oluliseks, et enne kui minnakse mõne deklaratsiooni või otsuse juurde kuulatakse ajalooteadlaste seisukohti. Selline avalik kuulamine on esmakordne ja aitab meie ajaloo niinimetatud kinni kleepunud lehekülgi avada," ütles õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid, edastas riigikogu pressiteenistus. Tema sõnul arutab komisjon pärast ajaloolastelt ülevaate saamist hinnangu andmist ligi 80 aastat tagasi toimunud sündmustele ning vabadussõjalaste võimalikku rehabiliteerimist.

Eesti Vabadussõjalaste Liit asutati 1933. aastal, tema eelkäijaks oli 1929. aastal asutatud Eesti Vabadussõjalaste Keskliit. Aastatel 1934 ja 1936 arreteeriti paljud vabadussõjalaste juhid.

25
Tagid:
Riigikogu õiguskomisjon, Riigikogu, vabadusvõitleja