Kalma saun. Illustratiivne foto

Tallinna linnasaunades algas sünnipäevakuu

37
Esimese uue linnasauna avamisest möödub tänavu kevadel kümme aastat ning viie aasta eest võttis linnavolikogu vastu munitsipaalsaunade programmi

TALLINN, 3. märts — Sputnik. Linnasaunad tähistavad neid ümmargusi tähtpäevi märtsikuus tavapärasest pidulikumate ja üllatuslike laupäevadega, sünnipäevakuu lõpetab ülelinnaline saunateemaline tervisepäev.

„Eesmärgiks on jõuda samm sammult selleni, et korralik ja moodne avalik saun oleks lõpuks igas linnaosas," ütles abilinnapea Eha Võrk, edastas Raepress. „2007. aastal avati Põhja-Tallinnas Tuulemaa tänava sotsiaalmajutusüksusega samas hoones asuv saun ning nüüdseks oleme rajanud veel kolm moodsat, hüva leili ja korralike kümblusvõimalustega linnasauna."

Tuulemaa saunas (Tuulemaa tn 6) peetakse sünnipäeva sel laupäeval, Lasnamäe saunas (Pae tn 19) 11. märtsil, Nõmme saunas (Valdeku tn 13) 18. märtsil ja Raua saunas (Raua tn 23) 25. märtsil.

Laupäeval, 1. aprillil toimub aga Salme Kultuurikeskuses lausa ülelinnaline saunateemaline tervisepäev — tasuta teemapäeva külastajatel on võimalik tervisenäitajaid mõõta, spetsialistide nõuandeid kuulata, mitmesuguseid saunatarvikuid soetada ja meeleolukast kontserdist osa saada. Kõik soovijad saavad ka viktoriinist ning loteriist osa võtta. Mitmesugust eakohast põnevat ajaveetmist pakutakse ka lastele.

Salme Kultuurikeskusesse seatakse tervisepäevaks üles ka linnasaunadega seotud fotonäitus. Selleks kutsuvad korraldajad linlasi uute linnasaunadega seotud fotojäädvustusi jagama. Fotod koos nende juurde käiva selgituse ja autori nimega palutakse tuua linnavalitsuse teeninduspunkti (Vabaduse väljak 7, I korrus) või linnaosavalitsusse. Elektroonselt saab fotosid saata aadressile: saunad@tallinnlv.ee.

„Raua tänaval asuv, 1936. aastal rajatud esinduslik saunahoone oli aastakümnete jooksul oma endise hiilguse minetanud, ent on nüüd taas üks linna uhkemaid," ütles Võrk. „Kunagine kõrgelt hinnatud ja kuulus kümblusasutus läbis põhjaliku rekonstrueerimise ning ärkas uuele elule."

Nõmmele kerkis avaliku saun ja spordisaal endise koolimaja kõrvalhoone asemele, koolimaja peahoonest saab kevadeks aga linnaosavalitsust ja erinevaid organisatsioone koondav Nõmme Maja. Juhindudes linnaosa elanike soovist, sai nüüdseks kaks aastat tegutsenud uus avalik saun rajatud ka Lasnamäele. Mustamäele aadressile Akadeemia tee 30 kerkib aga avaliku ja erasektori koostöös järgmise aasta lõpuks avaliku sauna ja ujulaga spordikompleks.

„Moodsa ja puhta, muuhulgas ka laval päris vihaga vihelda võimaldava avaliku sauna soovi avaldasid „Tallinna positiivne programm 2014-2018" koostamise käigus pea kõigi linnaosade elanikud," lisas Võrk. „Vannis ja duši all käimine üht korralikku leili ja vihtlemisega saunaskäiku ei asenda. Suur külastatavus kinnitab, et avalikesse saunadesse investeerimine on igati õigustatud ja vajalik tegevus."

37
Tagid:
saun, linnasaun, Eha Võrk, Tallinn