Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni saadik Märt Sults

Sults: Kapo soovitused Sputnikuga mitte suhelda ei näita üles väärikust

143
(Uuendatud 14:36 22.02.2017)
Nagu intervjuus Sputnik Eestile möönis Riigikogu liige Märt Sults, ei karda ta meie portaalile kommentaare anda, vaatamata Kaitsepolitsei (Kapo) soovitustele

TALLINN, 22. veebruar — Sputik. Riigikogu saadikute seas korraldatud küsitlusest selgus, et vaid väike osa neist on valmis Sputnikuga suhtlema. Üks sellistest uljaspeadest, Keskerakonna fraktsiooni liige Märt Sults vastas, et tema on Eesti patrioot, tal on palju venekeelseid sõpru ja parlamendisaadikuna on ta lihtsalt kohustatud mis tahes kanaliga kõnelema.

Mailis Reps
© Sputnik / Вадим Анцупов

„Mina ei tagane kunagi oma sõnadest," ütles Sults. „Aga keelata mõne kanaliga rääkida või rahumeeli suhelda — see ei ole soliidne." 

Pärast haridusminister Mailis Repsi skandaalset intervjuud ajalehes Postimees, kus avalikult teatati, et Kapo on riigiametnikele soovitanud mitte suhelda Sputnik Eestiga, võttis portaal ühendust mõnede Riigikogu liikmetega ja palus neil vastata küsimusele: „Kas Kaitsepolitseiamet tohib soovitada Riigikogu liikmetel ja ministritel portaaliga Sputnik või teiste meediaväljaannetega mitte suhelda?"

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni saadik Vladimir Velman teatas Sputnik Eestile, et tema suhtleb kõigiga. „Ma räägin seda, mida vajalikuks pean. Seetõttu on mulle ükskõik, kas tegemist on Sputniku, Postimehe või Riigikogu Teatajaga," ütles Velman.

Kaitsepolitsei hoone Tallinnas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Riigikogu saadik Reformierakonnast, Eesti parlamendi õiguskomisjoni liige Arto Aas vastas, et portaaliga Sputnik ta kõnelda ei soovi.

„Soovitustega on lugu nii: nendega võib olla päri või mitte, neid võib täita, aga võib ka kuu peale saata," vastas Sputnik Eestile Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Mihhail Stalnuhhin.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni saadik ning erakonna esimees Mart Helme väitis, et ta on valmis Sputnik Eestiga kõnelema, kuid hetkel on tal komisjoni istung, ta vabandab ja palub helistada talle õhtul. Sputniku nimi EKRE esimehe puhul kohkumist ei põhjustanud.

143
Tagid:
kohustus, küsitlus, intervjuu, Sputnik Eesti, KaPo, Riigikogu, Märt Sults, Mailis Reps, Eesti
Teema:
Repsgate (8)