Igor Leskov Kohtla-Järvel heategevusorganisatsiooni Lions klubi sünnipäevale pühendatud kontserdil

Telešõust „Oled super!” osavõtja Igor Leskov laulis kaevuritelinnas Kohtla-Järvel

83
(Uuendatud 15:24 29.05.2017)
Kohtla-Nõmme lastekodu kasvandik, rahvusvahelisest laulukonkursist „Oled super!” osavõtja Igor Leskov esines kaevuritelinnas Kohtla-Järvel heategevusorganisatsiooni Lions klubi sünnipäevale pühendatud kontserdil

ТАLLINN, 18. veebruar — Sputnik, Jevgeni Ašihmin. Leskov esines Kohtla-Järve põlevkivimuuseumi Valges saalis, kus toimus pidulik tseremoonia kaevanduslinna Lions klubi loomise järjekordse aastapäeva auks.

Kohtla-Järve 16 aastat tagasi loodud heategevusliku Lions klubi tähelepanu keskmes on erivajadustega lapsed ja noorukid lasteaedades ja koolides, aga ka Kohtla-Nõmme lastekodu, mille kasvandikuks Leskov on.

Игорь Лесков и Рихо Кангур на концерте в Кохтла-Ярве
© Sputnik / Евгений Ашихмин
Igor Leskov ja Riho Kangur Kohtla-Järvel heategevusorganisatsiooni Lions klubi sünnipäevale pühendatud kontserdil

Kontserdil esinesid kõrvuti Igor Leskoviga ka teised lastekodu kasvandikud, seda tänutäheks klubile ja sponsoritele. Igorile aga sai Eesti kaasmaalaste ees esinemine eelprooviks enne võistlusesinemist telekonkursil „Oled super!", mida korraldab telekanal NTV koos teabeagentuuri ja raadioga Sputnik.

Igor on selles rahvusvahelises projektis, mis on kogunud noori andekaid lauljaid, kes on jäänud vanemliku hooleta, kokku kõigist SRÜ riikidest ja Baltikumist, ainus Baltimaadest pärit osavõtja.

Avastas endale uusi võimalusi

Peaagu terve kuu vältel valmistus Igor Venemaa pealinnas viibides konkursiks kogenud lauluõpetajate juhendamisel. Projektist osavõtjatega tegelesid ka koreograafid. „Igor on selle kuuga palju õppinud," märkis Kohtla-Nõmme lastekodu direktor Riho Kangur, kes kes on Igorile tema Moskva-sõidul saatjaks.

Leskov ise lausus, et harjutused Moskvas pedagoogide käe all aitasid tal avastada enda jaoks uusi võimalusi. „See oli mulle hea kool. Alguses oli raske pelgusest vabaneda, kuid ajapikku hakkasin tundma ennast laval enesekindlamalt," selgitas ta.

Игорь Лесков, старший специалист по защите детей социальной службы  Кохтла-Ярвеской горуправы Алена Казакова и Рихо Кангур
© Sputnik / Евгений Ашихмин
Igor Leskov, Kohtla-Järve linnavalitsuse lastekaitse vanemspetsialist Aljona Kazakova ja Riho Kangur

See oli Eesti pisikese Kohtla-Nõmme alevi lastekodu kasvandiku esimene Moskvas käik. Paljudele projekti osalistele oli kohtumine Venemaa pealinnaga samuti esmakordne. Kanguri sõnul oli Moskvas viibimise ajakavas lastele ette nähtud ka tutvumine pealinna vaatamisväärsustega. Ning Igorile avaldas eriti sügavat muljet Punase väljaku ja pealinna hipodroomi külastamine.

Projektist

NTV ja rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik projekt „Oled super!" annab vanemliku hooleta jäänud andekatele lastele võimaluse ennast väljendada. Konkursil osaleb 92 vokalisti — Venemaalt, Abhaasiast, Aserbaidžaanist, Armeeniast, Valgevenest, Gruusiast, Kasahstanist, Kõrgõztanist, Moldovast, Ukrainast, Eestist ja Lõuna-Osseetiast.

Teešõu esietendus toimus 11. veebruaril. Vokaalkonkursi „Oled super!" järgmisi etteasteid saab näha telekanalil NTV Mir ja portaalis Sputnik Eesti.

83
Tagid:
põlevkivimuuseum, sünnipäev, kontsert, Lions klubi, Oled super, Riho Kangur, Igor Leskov, Kohtla-Nõmme, Kohtla-Järve, Eesti, Venemaa
Teema:
Talendishow "Oled super!" (26)
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Sputnik Eeti pressikeskus

RIA "Rossija Segodnja" vastas Eesti režiimi seadusetusele: mis ootab Sputnik Eestit

(Uuendatud 15:30 31.12.2019)
Kriminaalkaristusega ähvardamise tõttu on Sputnik Eesti toimetuse töö peatatud, kuid veebisait jätkab hiljem tegevust, teatas uudisteagentuur "Rossija Segodnja".

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. Avaldame RIA "Rossija Segodnja" pressiteenistuse avalduse täisteksti.

"Eesti võimude ähvarduse tõttu kriminaalvastutusele võtmisest paragrahvi alusel, mis näeb ette kuni viieaastase vabaduskaotuse, olid Sputnik Eesti töötajad sunnitud lõpetama töösuhte toimetusega 1. jaanuariks 2020.

Sputnik Eesti ja RIA "Rossija Segodnja" toetavad oma kaastöötajate otsust.

Kahjuks näitab kogemus, et hoolimata Eesti võimude ähvarduste näilisest absurdsusest, on ajakirjanike kriminaalvastutusele võtmine tänapäeva Euroopas reaalsus. Me ei pea võimalikuks inimeste vabadusega riskida.

Peame Eesti režiimi tegevust oma riigi kodanike suhtes avalikuks tagakiusamiseks, õiguslikuks anarhiaks, totalitarismi ilminguks ja sõnavabaduse põhimõtete kõige jämedamaks rikkumiseks, millel puudub EL-s pretsedent.

Ajakirjanike ainsaks "süüks" on nende töö Venemaa meedias.

OSCE pressiesindaja Arlem Desir on juba öelnud, et Dmitri Kisseljovi suhtes kehtestatud Euroopa Liidu individuaalsete sanktsioonide laiendamine kõikidele agentuuridele ja ajakirjanikele on suur ajakirjandusvabaduse probleem.

Astume kõik vajalikud juriidilised ja muud sammud, et Sputniku ajakirjanikud saaksid töötada, kartmata, et Eesti õiguskaitseorganid nad kriminaalvastutusele võtavad.

Toimetuse tegevus on peatatud, kuid Sputnik Eesti veebisait jätkab ka tulevikus tegutsemist. Töö täielik taastamine võtab aga aega.

Kutsume kõiki rahvusvahelisi ja Euroopa organisatsioone üles avaldama oma seisukohta Eesti võimude tegevuse suhtes. Pöördume eriti ÜRO, EL, OSCE, Venemaa ajakirjanike liidu, Euroopa Parlamendi ja "Piirideta ajakirjanike" poole.

Täname ajakirjanike kogukonda, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja rahvusvahelisi organisatsioone kolleegide toetamise eest.

Moraalne tugi on praegusel hetkel väga oluline ja seda on vaja ka tulevikus."

Ametivõimude surve Sputnik Eestile

Tänavu sügisel sattusid Sputnik Eesti töötajad silmitsi surveavaldusega ametivõimude ja rahandusasutuste poolt. Esimese hoobi andsid rahvusvaheliste pankade Eesti filiaalid, külmutades palgaülekanded ning maksu- ja muude maksete ülekanded. Tulemusena oli bürooruumide üürileandja sunnitud tühistama toimetusega sõlmitud rendilepingu.

Seejärel saatis Politsei- ja Piirivalveameti Rahapesu Andmebüroo detsembri keskel Sputnik Eesti töötajatele kirjad ähvardusega alustada kriminaalmenetlust, kui nad 2020. aasta 1. jaanuariks oma töökohalt ei lahku.

Ähvarduse ettekäändeks osutus Rossija Segodnja peadirektori Dmitri Kisseljovi kandmine tema seisukoha tõttu Ukraina sündmuste suhtes Euroopa Liidu sanktsioonide alla kuuluvate isikute nimekirja.

Samas aga ei ole Vene riigile kuuluv Rossija Segodnja (Sputnik Eesti emaagentuur) ise mitte üheski sanktsioneeritavate nimekirjas ja mitte üheski Euroopa Liidu riigis tema töötajate suhtes selliseid meetmeid ei rakendata.

Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva esitas RIA Rossija Segodnja nimel politseile avalduse kontrollida toimetuse töötajate suhtes kohaldatud sanktsioonide aluseid.

Rahvusvahelise teabeagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan on pöördunud Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi poole üleskutsega mitte lasta ajakirjanikke vahi alla võtta.

Venemaa Föderatsiooninõukogu esimees Valentina Matvijenko lubas Eestile rakendada "tundlikke meetmeid" vastusena Sputnik Eesti töötajatele osaks saanud ähvardustele.

Balti riikide ametivõinud on korduvalt Venemaa meediakanalite tööle takistusi teinud. Venemaa välisministeeriumis on sedastatud, et nende riikide tegevusliinil on ilmsed kooskõlastatuse tunnused. Meedia ahistamisjuhtumid, nagu Venemaa välisministeeriumis märgiti, "näitavad ilmekalt, kui palju tegelikult maksavad Vilniuse, Riia ja Tallinna demagoogilised avaldused ustavusest demokraatia ja sõnavabaduse põhimõtetele."

Lugege lisaks:

Tagid:
Venemaa, Eesti, ajakirjanikud, kriminaalvastutus, RIA Rossija Segodnja, sõnavabadus, Sputnik Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Meedialahingud
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega