Martin Repinski soovitab Bonnieri preemia võitjal auhinnaraha kohtuks hoida

Repinski soovitab Bonnieri preemia võitjal auhinnaraha kohtuks hoida

40
(Uuendatud 15:51 14.02.2017)
Endine maaeluminister Martin Repinski, kes pidi oma kohalt tagasi astuma Eesti Ekspressis avaldatud artiklite tõttu, mida esmaspäeval hinnati Bonnieri ajakirjanduspreemia vääriliseks, soovitab artiklid kirjutanud ajakirjanikul auhinnaraha kohtukuludeks hoida

TALLINN, 14. veebruar — Sputnik. "Soovitan Marianil raha nii kaua mitte ära kulutada, kuni kohus ei ole otsust teinud," kirjutas Repinski teisipäeval sotsiaalmeedias. Repinski teatas juba jaanuari keskel, et plaanib Eesti Ekspressi vastu kohtusse minna ning kinnitas seda ka teisipäeval BNS-ile.

Žürii valis tänavuse Bonnieri ajakirjandusauhinna võitjaks Eesti Ekspressi ajakirjaniku Marian Männi tollase maaeluministri Repinski kitsefarmi puudutavate artiklite eest. Repinskile kuuluvas Konju talus toimuvat kajastanud artiklid "Säh sulle eestimaist: Repinski kitsejuust tuleb Hollandist" ja "Repinski üheksa suurt ja väikest valet" viisid maaeluminister Repinski tagasiastumiseni juba kaks nädalat pärast ametisse astumist.

Võitja sai Rootsi meediakontsernilt Bonnier ja ajalehelt Äripäev auhinnaks 5000 eurot.

Riigikogu liige Repinski esitas veebruari algul pressinõukogule kaebuse Konju talu kajastavate lugude vastu.

"Leian, et enne olulist ajakirjanduspreemiat tuleks vaadata lugu ka selle pilguga, et kas seal esitatud väited olid õiged ja õiglased minu ning ettevõtte suhtes. Bonnieri preemia on niivõrd oluline, seetõttu peaksid väljapaistvad lood välja paistma ka õigete faktide ning kõrge ajakirjanduseetikaga," ütles Repinski pressiteate vahendusel.

Pressinõukogust öeldi teisipäeval BNS-ile, et otsus Repinski kaebuse osas tehakse ilmselt märtsi keskpaigas. Repinski ütles teisipäeval BNS-ile, et soovib pressinõukogu otsuse ära oodata, kuid plaanib igal juhul ka kohtusse pöörduda.

Repinski kinnitusel kaitseb ta oma õigusi mitte eelkõige kui riigikogulane, vaid kui ettevõtja.

40
Tagid:
tagasiastumine, artikkel, kohus, Bonnieri ajakirjanduspreemia, Eesti Ekspress, Martin Repinski, Konju, Eesti
Samal teemal
Martin Repinski astub maaeluministri ametist tagasi
Ratas on otsustanud Repinski maaeluministriks jätta
Ratas langetab otsuse Repinski osas järgmise nädala alguses
Minister Repinskit on noorukina karistatud kriminaalkorras
Vastasin peast, vabandan
Keskerakond ei pea Repinski tagasiastumist vajalikuks
Ratas tahab Repinskilt süüdistuste ümber lükkamist