Sotsiaaldemokraadid toetavad Sisekaitseakadeemia kolimist Tallinnast Narva

Palts: ametiasutuste väljaviimine Tallinnast kahjustab Eestit

55
(Uuendatud 14:39 11.02.2017)
Ärimees ja endine Tallinna linnapea Tõnis Palts leiab, et ametiasutuste väljaviimine Tallinnast on Eestile kahjulik

TALLINN, 11. veebruar — Sputnik. "On aeg aru saada, et see on loomulik ja ka Eestile kasulik, et igapäevaelu koondub üha rohkem Tallinna ja lõpetada see ametiasutuste väljaviimisega efektiivse Eesti vägistamine," kirjutab Palts Facebookis, vahendas BNS.

"Narva suund võiks jääda julgeolekulistel kaalutlustel ja Tartu toetamine selleks, et oleks toimiv tervikkonkurent Tallinnale olemas. Mujal Eestis peaks toetama tehnilise infrastruktuuri rajamist ning ainult neid majandusharusid, mis maale loomulikult sobivad. Need on põllumajandus, metsandus ja siseturism," kirjutab Palts.

Tema sõnul on maapiirkonnad hea elamiskoht ja riigi ülesanne oleks neid toetada tehnilise infrastruktuuri tagamisega.

"Mida ma tahan öelda, et riik ei peaks investeerima sinna, kus ettevõtlus ei arene. Ettevõtlus valib ise efektiivse koha," selgitab Palts. "Tallinna ei tehta kunstlikult suureks — Tallinn muutub loomulikku teed pidi suureks. Ma olen selle poolt, et teatud kallakuga valitsusasutused tuleks Tartu viia. Võiks tekitada kultuuri ja hariduse pealinna. Ülejäänu on aga mõttetu rahmeldamine."

Et elektroonikat toodetakse Elvas ja Saaremaal, plasti Hiiumaal, kummi ja väikelaevu Saaremaal, tekstiili Edela-Eestis ning küünlaid Viljandis, on Paltsi hinnangul pigem erandid, mis kinnitavad reeglit.

"See väljakolimine on põhjustatud kohalikest heas mõttes hulludest eestvedajatest ja odavast tööjõust," märgib Palts.

Riik kolib integratsiooni sihtasutuse Narva. Koos eesti keele maja loomisega Narva viiakse sinna üle ka lõimumisega tegelevad riigiametnikud, lubas eile piirilinna külastanud kultuuriminister Indrek Saar, teatas ajaleht Põhjarännik möödunud laupäeval.

Sotsiaaldemokraadid toetavad Sisekaitseakadeemia kolimist Tallinnast Narva

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) juhatus kinnitas oma jätkuvat toetust Sisekaitseakadeemia (SKA) kolimisele Tallinnast Narva, samas kui politseikolledži politseikool jääks edasi Paikusele ja päästekolledž Väike-Maarjasse, vahendas BNS.

Sotsiaaldemokraatide juhatus oli erakonna esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul SKA ümberpaigutamise küsimuses üksmeelne, korrates nõnda SDE varasemat programmilist seisukohta, et riigi kohaloleku suurendamiseks ja turvalisuse tõstmiseks Ida-Virumaal on otstarbekas kolida Sisekaitseakadeemia Tallinna õppehoone Narva linna. SKA kolimises lepiti kokku ka valitsuskõnelustel.

„Siseminister esitas põhjaliku ülevaate kolmest erinevast variandist ja sotside selge toetuse pälvis lahendus, mille tulemusena akadeemia Tallinnas toimuv õppetegevus kolitaks Narva," kinnitas Jevgeni Ossinovski.

„Mul on hea meel, et uus valitsus on otsustanud suunata täiendavaid investeeringuid Ida-Virumaale ning otsus Sisekaitseakadeemia Narva liigutada oleks esimeseks pääsukeseks. Ma saan küll aru, et igale asutusele meeldib olla seal, kus on aastakümneid oldud, ent aktiivne regionaalpoliitika eeldab meist paljude mugavustsoonist välja tulemist," lisas minister.

Erakonna juhatusele kolimisplaanide võimalusi tutvustanud sotsist siseminister Andres Anvelt rõhutas, et Sisekaitseakadeemia ümberpaigutamine Narva nõuab kolme olulise tingimuse täitmist: täiendavalt mitmekümne miljoni euro suuruse investeeringu eraldamist valitsuse poolt, katet kolimisjärgsetele kasvanud püsikuludele, sh analoogselt teiste asutustega vajadust täiendavalt tasustada õppejõudude tööd Ida-Virumaal, ning äärmiselt oluline on, et Sisekaitseakadeemias rakendusliku kõrghariduse ja magistriõppe kvaliteedis ei tehtaks sammugi järeleandmisi.

„Me ei või hetkekski unustada, et tegemist on Eesti ainsa siseturvalisuse kõrgkooliga, millest suuresti sõltub, kui head on meie politseinikud ja piirivalvurid, päästjad ja tolliametnikud," selgitas Andres Anvelt.

55
Tagid:
kahjulik, asutused, väljaviimine, Tõnis Palts, Narva, Eesti, Tallinn