Tallinnas toimub erakorraline meeleavaldus karusloomafarmide vastu, illustratiivne foto

Tallinnas toimub erakorraline meeleavaldus karusloomafarmide vastu

31
(Uuendatud 10:06 13.02.2017)
Esmaspäeval, 13. veebruaril kell 10-11.30 korraldavad loomaõiguste organisatsioonid Loomus ja Loomade Nimel riigikogu ees erakorralise meeleavalduse karusloomafarmide keelustamise poolt

TALLINN, 11. veebruar — Sputnik. Samal ajal arutab riigikogu maaelukomisjon Loomuse algatatud pöördumist "Karusloomakasvanduste keelustamine Eestis", vahendas BNS loomakaitseorganisatsioonide teadet.

"Märgukirja ja 10 000 inimese allkirjaga petitsiooni viisime riigikokku kaks aastat tagasi," ütles Loomuse juhataja Kadri Taperson. "Oleme paari aasta jooksul osalenud erinevatel ümarlaudadel ja kohtumistel, helistanud, kirjutanud, kampaaniaid korraldanud, teavitustööd teinud ja eelkõige oodanud. Nimetame seda perioodi juba poliitiliseks eksperimendiks."

Taperson lisas: "Siiski, otsuse venimine on andnud kõigile võimaluse asi enda jaoks läbi mõelda. Ükskõik milline otsus komisjonist lähipäevil avalikkuse ette jõuab, loomade kannatused lähevad korda juba nii paljudele inimestele, et ega see rong seisma jää. Südametunnistusega poliitikutel on võimalik teha ainult üks otsus, teist valikut enam ei olegi."

Kahe aasta jooksul on karusloomakasvanduste keelustamisele toetust avaldanud kõik Eestis tegutsevad loomakaitseorganisatsioonid ja koos nendega pea 70 erinevate valdkondade ettevõtet. Rahvusvaheline petitsioon on kogunud ligi 38 000 allkirja. Keeldu toetavad avalikult tunnustatud näitlejad, muusikud, kirjanikud, arstid, ajakirjanikud, moekunstnikud ja zooloogid. Arutelu on tervitanud paljud rahvusvahelised loomakaitseorganisatsioonid, sealhulgas maailma populaarseim loomakaitseorganisatsioon PETA ja Queeni legendaarne kitarrist Brian May ning tema heategevusorganisatsioon Save Me.

Vastavalt värskele Kantar Emori uuringule ei poolda 69 protsenti Eesti inimestest loomade kasvatamist ning hukkamist farmides karusnaha saamise eesmärgil.

"Karusloomakasvatus on julm äri, millel pole mitte mingit eetilist õigustust," ütles organisatsiooni Loomade Nimel pressiesindaja Anita Jürson. "Loodame, et maaelukomisjoni liikmed lähtuvad hoolivusest ja õiglusest, mitte kitsa grupi ärihuvidest. See on valik postsovetliku hoolimatuse ja euroopalike väärtuste vahel. Tuleks mõelda ka selle peale, millise sõnumi saadame teistele riikidele. Seda enam, et sel aastal on Eesti Euroopa Liidu eesistuja."

Karusloomafarmid on keelustanud Inglismaa, Põhja-Iirimaa, Austria, Horvaatia, Holland, Makedoonia, Brasiilia, Bosnia ja Hertsegoviina, Sloveenia, Saksamaa liidumaad Baier, Hessen, Nordrhein-Westfalen ja Schleswig-Holstein ning Belgia suurim piirkond Valloonia täielikult. Osaliselt on karusloomafarmid keelustanud ka Švets, Taani, Rootsi, Uus-Meremaa ja USA. Karusloomafarmide keelud on eriti tugevalt poliitilises päevakorras Belgias, Saksamaal ja Tšehhis.

31
Tagid:
keelustamine, karusloomafarmid, meeleavaldus, Loomus, Loomade Nimel, Riigikogu, Eesti