Keskerakond alustas oma endisele esimehele Edgar Savisaarele palga maksmist

Keskerakond maksab Savisaarele palka ilma plaanitud kärpeta

26
Keskerakond alustas oma endisele esimehele Edgar Savisaarele palga maksmist, kuid ei hakka sellelt maha arvama osa nende kulude katmiseks, mis erakond peab maksma vastavalt erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) ettekirjutusele

TALLINN, 1. veebruar — Sputnik. Keskerakonna peasekretäri Jaak Aabi sõnul alustas erakond Savisaarele palga maksmist alates esmaspäevast, endine esimees on erakonna palgal nõunikuna. Aab ütles, et Savisaar on ajaloonõunik ning tegeleb erakonna ajalooga ja annab sellega seoses vajadusel nõu, vahendas BNS viitega rahvusringhäälingule.

"Mingit tagasinõudmist küll ei tule. Seda on juhatus otsustanud, et me ei hakka Edgarilt midagi tagasi küsima. See ei ole kõne all," ütles Aab.

Keskerakonna peaskretäri sõnul on Savisaarele makstav summa väiksem kui algselt teatatud 3500 eurot, kuna erakond on tema eest tasunud õigusabikulusid.

Eelmisel nädalal ütles Aab BNS-ile, et Keskerakond ei ole seni jõudnud Savisaarega kokkuleppele talle 3500 euro suuruse palga maksmise osas ja kokkuleppe viibimise üks põhjus on ka erakonna plaan hakata sellest Tallinnale makstavat raha jupphaahal kinni pidama.

ERJK kohustas Savisaart juba 2015. aasta jaanuaris oma ettekirjutusega tagastama keelatud annetus kogusummas 116 642,89 eurot Tallinna linnale. Keelatud annetus seisnes Savisaare valimiskampaania kulude tasumises Tallinna linna poolt.

Tegemist oli "Tallinn liigub" kampaaniaga ning Hiiu staadioni reklaamidega. Savisaar vaidlustas ettekirjutuse kohtus, millega seotud vaidlus lõppes mullu 10. novembril riigikohtu otsusega jätta Savisaare kaebus rahuldamata. ERJK tegi möödunud aasta lõpus ettepaneku kaasata Savisaarelt raha nõudmise protsessi Keskerakond, ähvardades erakonnalt nõuda summa välja kolmekordses ulatuses.

26
Tagid:
ettekirjutus, ajaloonõunik, palk, ERJK, keskerakond, Jaak Aab, Edgar Savisaar, Eesti
Samal teemal
Savisaar loobus invabussist ja autojuhist
Savisaar keeldub erakonna juhtidega suhtlemast
Savisaar ei saa enam parteilt palka ega ka advokaadikulude hüvitamist
Millises rollis jätkab Keskerakonnas endine esimees Edgar Savisaar
ERJK kaasab Savisaare menetlusse ka Keskerakonna
Anvelt kritiseeris Savisaare toimiku lekitamist meediasse
Õiguskomisjon arutab peaprokuröriga Savisaare toimiku sisu lekkimist
Savisaare kohtuprotsessi asub Harju maakohtus juhtima Anne Rebane
Savisaare süüasja süüdistusakt jõudis kaitsjateni
Prokuratuur peab Savisaare kriminaalasja tunnistuste avaldamist valeks
Savisaare kaitsjad saavad toimikud kätte hiljemalt teisipäeval
Keskerakond võttis Savisaare enda hoole alla