Avatud Kool avab oma uksed Karjamaa gümnaasiumis (pildil) juba tänavu sügisel

Algas õpilaste vastuvõtt vene ja eesti lapsi ühendavasse Avatud Kooli

228
Käesoleva aasta sügisel alustab Tallinnas tööd uuenduslik erakool, kus hakkavad koos õppima eesti emakeelega ja vene emakeelega lapsed

ТАLLINN, 25. jaanuar — Sputnik, Angelina Mandrõka. Tallinnas algas tulevaks õppeaastaks esimese, teise ja kolmanda klassi õpilaste registreerimine Avatud Kooli, mis avab oma uksed Karjamaa gümnaasiumis juba tänavu sügisel.

Õppetöö põhineb eesti, vene ja inglise keele süvendatud õppe programmil. Seejuures hakkab võõrkeelte omandamine toimuma muuhulgas eakaaslaste ja õpetajatega suhtlemise kaudu. 

Soovi korral on vanemates klassides võimalik valida omandamiseks veel täiendav võõrkeel, näiteks saksa või prantsuse keel. Õppekavas on ette nähtud ka programmeerimistunnid. Märkimisväärne osa õppetööst toimub koolis projektipõhise õppena.

Kool õpetab lastele sallivust

Psühholoog Svetlana Nefedkina leiab, et selline kool võib olla väga tulemuslik mitmel põhjusel. Tema sõnul kohtub laps sellises õppeasutuses erinevaid keeli kõnelevate lastega, mis annab talle võimaluse mitmekeelses Eesti ühiskonnas paremini kohaneda ja toime tulla.

„Kakskeelne keskkond annab lapsele võimaluse oma eakaaslastega kahes keeles suhelda, mis avardab märkimisväärselt tema suulise suhtluse võimekust, aidates keele ka paremini ja paremal tasemel selgeks saada," selgitas Nefedkina.

Psühholoogi sõnul võib selline süsteem soodustada vene ja eesti emakeelega laste sallivamat suhtumist üksteisesse, mis on kahtlemata positiivne aspekt ühiskonna jaoks tervikuna.

Nagu ütles Eesti Sputnikule Avatud Kooli esindaja Alissa Norman, on kool vastuvõtuks avatud kõigile lastele. Tema sõnul on ainsaks vastuvõtutingimuseks perekonna soov koolitada oma last Avatud Koolis ja nõustumine õppeasutuse põhimõtetega.

Oma esimesel tegevusaastal võtab Avatud Kool esimesse, teise ja kolmandasse klassi maksimaalselt kolmsada õpilast. Tundides tegeleb õpilastega üheaegselt kaks õpetajat. Pool õppetööst toimub koolis vene, teine pool eesti keeles. Inglise keele õpetaja käe all saavad lapsed koolitust üks kord nädalas.

Uus lähenemine õppeprotsessile

Edaspidi kasvab eesti ja inglise keele tundide maht. Õppeasutuse esindajad lubavad, et kuni põhikooli lõpetamiseni jääva aja vältel toimub õppetöö järgmistes proportsioonides: 60% õppeainetest eesti keeles, 25% vene keeles ja 15% inglise keeles.

„Me püüame luua uue põlvkonna kooli, mis aitab realiseerida iga lapse potentsiaali," rõhutas Norman. Ta märkis, et kooliminekuga, nii nagu muudegi elumuutustega, kaasneb lapse jaoks alati stress. Kuid tänu Avatud Koolis rakendatavale vastastikusele keelekümblusele peaks selle haridustempli õpilased saama stressist üle kiiremini kui nende eakaaslased teistes koolides.

Kui otsustate panna oma laps Avatud Kooli, on õppetasuks 1320 eurot aastas või 110 eurot kuus. Hinna sisse kuulub koolitus ise, õpimaterjalid ja toitlustus koolis. Pikapäevarühm ja huviringid toimivad lisatasu eest. Lapsele õpikoha kindlustamiseks tuleb kooli vastuvõtmisel tingimata tasuda ettemaks kolme kuu õppemaksu määras (330 eurot).

Avatud Koolis plaanitakse kasutada kõige uuemaid pedagoogilisi meetodeid. Norman selgitas, et see õppeasutus on seadnud sihiks ka täppisteaduste süvendatud õpetamise ja samal ajal õpilastes elus edukaks toimetulekuks vajalike sotsiaalsete oskuste väljakujundamise.

228
Tagid:
sügis, registreerimine, venelased, eestlased, erakool, haridus, uuenduslik, Avatud Kool, Karjamaa gümnaasium, Tallinn, Eesti
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Sputnik Eeti pressikeskus

RIA "Rossija Segodnja" vastas Eesti režiimi seadusetusele: mis ootab Sputnik Eestit

(Uuendatud 15:30 31.12.2019)
Kriminaalkaristusega ähvardamise tõttu on Sputnik Eesti toimetuse töö peatatud, kuid veebisait jätkab hiljem tegevust, teatas uudisteagentuur "Rossija Segodnja".

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. Avaldame RIA "Rossija Segodnja" pressiteenistuse avalduse täisteksti.

"Eesti võimude ähvarduse tõttu kriminaalvastutusele võtmisest paragrahvi alusel, mis näeb ette kuni viieaastase vabaduskaotuse, olid Sputnik Eesti töötajad sunnitud lõpetama töösuhte toimetusega 1. jaanuariks 2020.

Sputnik Eesti ja RIA "Rossija Segodnja" toetavad oma kaastöötajate otsust.

Kahjuks näitab kogemus, et hoolimata Eesti võimude ähvarduste näilisest absurdsusest, on ajakirjanike kriminaalvastutusele võtmine tänapäeva Euroopas reaalsus. Me ei pea võimalikuks inimeste vabadusega riskida.

Peame Eesti režiimi tegevust oma riigi kodanike suhtes avalikuks tagakiusamiseks, õiguslikuks anarhiaks, totalitarismi ilminguks ja sõnavabaduse põhimõtete kõige jämedamaks rikkumiseks, millel puudub EL-s pretsedent.

Ajakirjanike ainsaks "süüks" on nende töö Venemaa meedias.

OSCE pressiesindaja Arlem Desir on juba öelnud, et Dmitri Kisseljovi suhtes kehtestatud Euroopa Liidu individuaalsete sanktsioonide laiendamine kõikidele agentuuridele ja ajakirjanikele on suur ajakirjandusvabaduse probleem.

Astume kõik vajalikud juriidilised ja muud sammud, et Sputniku ajakirjanikud saaksid töötada, kartmata, et Eesti õiguskaitseorganid nad kriminaalvastutusele võtavad.

Toimetuse tegevus on peatatud, kuid Sputnik Eesti veebisait jätkab ka tulevikus tegutsemist. Töö täielik taastamine võtab aga aega.

Kutsume kõiki rahvusvahelisi ja Euroopa organisatsioone üles avaldama oma seisukohta Eesti võimude tegevuse suhtes. Pöördume eriti ÜRO, EL, OSCE, Venemaa ajakirjanike liidu, Euroopa Parlamendi ja "Piirideta ajakirjanike" poole.

Täname ajakirjanike kogukonda, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja rahvusvahelisi organisatsioone kolleegide toetamise eest.

Moraalne tugi on praegusel hetkel väga oluline ja seda on vaja ka tulevikus."

Ametivõimude surve Sputnik Eestile

Tänavu sügisel sattusid Sputnik Eesti töötajad silmitsi surveavaldusega ametivõimude ja rahandusasutuste poolt. Esimese hoobi andsid rahvusvaheliste pankade Eesti filiaalid, külmutades palgaülekanded ning maksu- ja muude maksete ülekanded. Tulemusena oli bürooruumide üürileandja sunnitud tühistama toimetusega sõlmitud rendilepingu.

Seejärel saatis Politsei- ja Piirivalveameti Rahapesu Andmebüroo detsembri keskel Sputnik Eesti töötajatele kirjad ähvardusega alustada kriminaalmenetlust, kui nad 2020. aasta 1. jaanuariks oma töökohalt ei lahku.

Ähvarduse ettekäändeks osutus Rossija Segodnja peadirektori Dmitri Kisseljovi kandmine tema seisukoha tõttu Ukraina sündmuste suhtes Euroopa Liidu sanktsioonide alla kuuluvate isikute nimekirja.

Samas aga ei ole Vene riigile kuuluv Rossija Segodnja (Sputnik Eesti emaagentuur) ise mitte üheski sanktsioneeritavate nimekirjas ja mitte üheski Euroopa Liidu riigis tema töötajate suhtes selliseid meetmeid ei rakendata.

Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva esitas RIA Rossija Segodnja nimel politseile avalduse kontrollida toimetuse töötajate suhtes kohaldatud sanktsioonide aluseid.

Rahvusvahelise teabeagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan on pöördunud Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi poole üleskutsega mitte lasta ajakirjanikke vahi alla võtta.

Venemaa Föderatsiooninõukogu esimees Valentina Matvijenko lubas Eestile rakendada "tundlikke meetmeid" vastusena Sputnik Eesti töötajatele osaks saanud ähvardustele.

Balti riikide ametivõinud on korduvalt Venemaa meediakanalite tööle takistusi teinud. Venemaa välisministeeriumis on sedastatud, et nende riikide tegevusliinil on ilmsed kooskõlastatuse tunnused. Meedia ahistamisjuhtumid, nagu Venemaa välisministeeriumis märgiti, "näitavad ilmekalt, kui palju tegelikult maksavad Vilniuse, Riia ja Tallinna demagoogilised avaldused ustavusest demokraatia ja sõnavabaduse põhimõtetele."

Lugege lisaks:

Tagid:
Venemaa, Eesti, ajakirjanikud, kriminaalvastutus, RIA Rossija Segodnja, sõnavabadus, Sputnik Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Meedialahingud
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega