President kutsus vabariigi aastapäeva vastuvõtule tuhat inimest

Kaljulaid kutsus vabariigi aastapäeva vastuvõtule tuhat inimest

169
President Kersti Kaljulaid ootab vabariigi aastapäeva vastuvõtule Estonia teatris umbes tuhandet inimest, ütles tema pressiesindaja.

TALLINN, 13. jaanuar — Sputnik. "Hetkel on välja saadetud pisut üle 500 kutse. Kutsutud on koos kaaslastega nagu alati," ütles Taavi Linnamäe reedel BNS-ile.

"Mullu oli kutsutuid 700 ringis. Nii, et sel aastal on arv pisut väiksem, eeskätt arvestades inimeste enda mugavust ja Estonia ruumide mahutavust," selgitas presidendi pressiesindaja.

Linnamäe sõnul moodustavad vastuvõtu kunstilise toimkonna lavastaja Jaak Prints, muusikaline juht Erki Pärnoja ning kunstnik Jaagup Roomet.

"Vabariigi aastapäeva vastuvõtt on väga tugevate traditsioonidega üritus. Sel aastal on plaanis ka mõned uuendused, kuid nendest ei tahaks rääkida enne, kui päev käes on. Kõik see, mida inimesed on harjunud nägema ja mida oodatakse, toimub ka sel päeval," kinnitas Linnamäe.

"See on kõigi Eestimaa inimeste pidupäev, nii kodumaal kui eemal. Ja loodetavasti leiavad kõik sel päeval just selle koha, sündmuse, tegevuse, millega kodumaad südames kanda — on see siis lipuheiskamine Toompeal või koduhoovis, pereringis pidusöökide tegemine või paraadi vaatamine, rabamatkal käimine või kontserdi vaatamine telekast," lisas presidendi esindaja.

169
Tagid:
vastuvõtt, kutse, Vabariigi aastapäev, Kersti Kaljulaid, Eesti