Pahatahtlikud firmad väldivad võlgu ühinemist ära kasutades, illustratiivne foto

Pahatahtlikud firmad väldivad võlgu ühinemist ära kasutades

24
Võlgades firmade omanikest pahatahtlikud ettevõtjad kasutavad võlgade tasumisest kõrvalehoidmisest skeemi, mille järgi ühendatakse võlgades firmad ning asutakse likvideerima ühendavat äriühingut.

TALLINN, 13. jaanuar — Sputnik. Võlgades firmad ühinevad ning viimase alles jääva äriühingu osas käivitatakse likvideerimismenetlus. Ühendatud äriühing kustutatakse äriregistrist, nii kustub see lehe teatel kiiremini kui likvideerimismenetluses, teatas BNS viitega Eesti Päevalehele.

Maksu- ja tolliameti (MTA) andmete järgi on viimase nelja aasta jooksul ümber kujundatud 35-45 maksuvõlgades äriühingut aastas. "Massidesse küündivaid kaasuseid me siin ei tähelda, samas piisab ühest suurest, et nii riigi kui ka erasektori vaates olulist kahju põhjustada," ütles Päevalehele MTA tulude osakonna talitusejuhataja Airi Jansen-Uueda.

Seaduse järgi lähevad ühinemisel ühendavale ühingule üle muuhulgas ühendatava ühingu kohustused. Samuti näeb seadus ette, et likvideerimismenetlusest teatatakse viivitamatult väljandes Ametlikud Teadaanded ning et teada olevatele võlausaldajatele peavad likvideerijad saatma likvideerimisteate.

24
Tagid:
likvideerimismenetlus, võlad, skeem, pahatahtlik, MTA, ettevõtjad, Eesti