Vanalinna elanikud pole rahul turvalisusega oma kodupiirkonnas

Vanalinna elanikud pole rahul turvalisusega oma kodupiirkonnas

34
(Uuendatud 12:45 03.01.2017)
Tallinna Vanalinna Selts pole rahul turvalisusega oma kodupiirkonnas ja tegi politseile ettepaneku suurendada patrullide arvu vanalinnas - politsei lubab koostada juhendi õigusrikkumisele reageerimiseks vanalinnas.

TALLINN, 3. jaanuar — Sputnik. Vanalinna Seltsi juhatuse liige Toomas Oosalu toob kirjas siseministeeriumile esile, et mullu kümne kuuga oli Tallinna vanalinnas registreeritud 592 kuritegu ja 1122 väärtegu.

"Seejuures jääb väga suur arv süüteo tunnustega tegusid registreerimata. Olukord, kus kuritegevus on koondunud Tallinna vanalinna erinevatesse piirkondadesse, sellest omakorda 35 protsenti Suur-Karja tänava piirkonda ja 15 protsenti Vana-Viru tänava piirkonda, pole vastuvõetav. Paljude vanalinna elanike jaoks on muutunud küsitavaks politsei võime tagada mõistlik avalik kord Tallinna vanalinnas tervikuna," vahendas BNS Oosalu sõnu.

Selts tegi ettepaneku suurendada politsei füüsilist kohalolekut avaliku korra rikkumiste seisukohast kriitilistes kohtades ja —ajal, samuti korraldada politsei töö selliselt, et ta jõuab süüteoteate korral sündmuskohale hiljemalt 30 minuti jooksul. Ühtlasi paneb selts ette, et politsei korraldaks oma töö selliselt, et avaliku korra sündmusele reageerib politseinik, kes tunneb seda konkreetset asumit ja selle elanikke-ettevõtteid, samuti algatab politsei rohkem avaliku korra rikkumiste menetlusi omal algatusel, eriti öisel ajal.

"Politsei peaks ühtlustama oma praktikat reageerimisel avaliku korra rikkumise teatele, samuti teavitama regulaarselt elanikke sellest, kuidas käituda olukorras, kus teda häirib avaliku korra rikkumine," seisab kirjas.

Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit vastas, et politsei jälgib järjepidevalt õiguskorda Tallinna vanalinna piirkonnas ning vastavalt olukorrale planeeritakse ressurss ning politseilised tegevused.

"Samas peab tõdema, et ei saa planeerida kogu Kesklinna politseijaoskonna kasutuses olevat ressurssi vanalinna. Igapäevaselt patrullide väljapanekut planeerides võetakse arvesse vanalinnas toimivaid üritusi ning õiguskorda tänavatel. Arvestades eeltoodut, on patrullide väljapanek alati suurem nn kuumadel aegadel, see on nädalavahetustel ning seda eriti öisel aja," märkis Saarniit.

Ta lubas, et vastavalt vanalinna piirkonnas elavate inimeste pöördumisele ning tähelepanu juhtimisele koostab Kesklinna politseijaoskond konkretiseeritud juhendi, kuidas käituda olukorras, kui inimene märkab, et toime on pandud süütegu või kui teda häirib vali müra ja muusika. "Antud juhendi edastame Vanalinna seltsile hiljemalt 2017. aasta jaanuarikuus," märkis Saarniit.

34
Tagid:
süütegu, rahu, müra, rikkumine, turvalisus, Tallinna Vanalinna Selts, Põhja prefektuur, Kaido Saarniit, Toomas Oosalu, elanikud, vanalinn, Tallinn