Peaminister Jüri Ratas

Ratas: Keskerakond on keerulises seisus ja seda ka rahaliselt

27
(Uuendatud 14:40 17.12.2016)
Valitsusjuht Jüri Ratas kinnitas usutluses Postimehele, et pingutab koos parteikaaslastega selle nimel, et Keskerakond muutuks tavaliseks Eesti erakonnaks, kes ei ole iga päev kohtus.

TALLINN, 17. detsember — Sputnik. "Minu soov on, et erakond saaks tegelda oma põhiküsimusega, milleks on Eesti poliitika kujundamine ja oma arvamuse kaasa ütlemine," rääkis ta ning kinnitas, et hindab kõrgelt koos- ja meeskonnatööd valitsuspartnerite, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning Isamaa ja Res Publica Liiduga, vahendas BNS.

Ratas märkis, et idaraha küsimusega seotud liikmed on erakonnas selges vähemuses, ühtlesi pole sellisele käitumisele mingit õigustust."Keskerakonnal on tänu Eesti seadusandlusele loodud läbi riigieelarve ja liikmemaksude piisav võimekus. Kuskilt mujalt raha küsida — piiri tagant või Venemaalt — ei tule kõne allagi," rääkis Ratas Postimehele.

Ratase sõnul kohtus ta hiljuti erakonna eksjuhi Edgar Savisaarega ja ta ei usu, et Savisaar Keskerakonnast eemalduks. "Edgar Savisaar on olnud üks erakonna loojatest ja selle erakonna ees 25 aastat — ma ei kujuta ette, et ta nüüd ühel hetkel ütleb, et talle aitab ning ta valib teise poliitilise tee," ütles Ratas.

Ratas tunnistas, et Keskerakond on keerulises seisus ja seda ka rahaliselt.

"Keskerakonnal ei ole mõned võlad üleval, vaid meil on rahaliselt keeruline seis — need summad on väga suured. Lisaks on üleval ka ohud, mis võivad ühel hetkel realiseeruda. Me peame muidugi vastu. Oleme astunud selgeid samme, et Keskerakond muutuks tavaliseks Eesti erakonnaks, kes ei ole iga päev kohtus. Minu soov on kohtuvaidlused ära lõpetada, et erakond saaks tegelda oma põhiküsimusega, milleks on Eesti poliitika kujundamine. Minu arvates on tänane juhatus teinud selge valiku, mis on see, et Keskerakond iga päev ei tee uut avaldust kohtusse ega pea olema advokaatidega ühenduses, et mida me ühele või teisele kirjale vastame. Me soovime nendes küsimustes võimalikult ruttu selgust saada," ütles Ratas.

Ta märkis, et Keskerakond on huvitatud parteid puudutava kriminaalasja lõpetamisest. "Jah, ma olen huvitatud, et asi oleks selge ja lõpetatud," ütles Ratas.

27
Tagid:
raskus, kohtuvaidlused, võlad, laen, koalitsioon, raha, Keskerakond, Jüri Ratas, Eesti
Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)