Aleppo

Lavrov: USA ja Venemaa arutavad kõigi mässuliste lahkumist Aleppost

17
Süüria valitsusvägi on alates 15. novembrist vallutanud Ida-Aleppos ligi kaks kolmandikku ülestõusnute käes olnud aladest.

TALLINN, 5. detsember — Sputnik. Vene ja USA asjatundjad alustavad lähipäevil kõnelusi Aleppo ülestõusnute täieliku linnast lahkumise marsruutide ja ajastuse üle, ütles Vene välisminister Sergei Lavrov esmaspäeval Moskvas pressikonverentsil.

"Vene-USA konsultatsioonide käigus lepitakse kokku kõigi võitlejate Ida-Aleppost lahkumise ajakava ja marsruudid," ütles Lavrov, lisades, et konsultatsioonid algavad Genfis ilmselt teisipäeval või kolmapäeval, edastas BNS.

"Kui Vene-USA koostöö selles küsimuses on tulemuslik, aga meil on kõik alused arvata, et nii see on, lahendatakse Ida-Aleppo küsimus tõhusalt," ennustas ta.

Varem oli Lavrov öelnud, et Rooma kohtumisel andis USA välisminister John Kerry talle üle Washingtoni ettepanekud Aleppo olukorra lahendamiseks, mis Lavrovi sõnutsi on "üsna Vene sellele küsimusele lähenemise sängis".

"Need rühmitused, mis keelduvad Ida-Aleppost lahkumast, võrdsustatakse terroristidega," sõnas Vene välisminister. "Käitume nende kui terroristidega ja äärmuslastega, toetame Süüria väe tegevust sedalaadi bandiitlike rühmade vastu."

"Kordan taas: lähtume sellest, et kui ameeriklased tulid välja kõikide sisside Aleppost lahkumise algatusega, andsid nad endale aru, milliseid samme oodatakse neilt ja nende liitlastelt, kes mõjutavad Ida-Aleppo sisse."

Samas välistasid Süüria ülestõusnud esmaspäeval Aleppo idaosast lahkumise, hoolimata valitsusvägede jätkuvast pealetungist ja Moskva teatest, et peab Washingtoniga läbirääkimisi mässuliste täieliku tagasitõmbumise üle linnast.

Ülestõusnute Nureddine al-Zinki rühmituse esindaja Yasser al-Youssef nimetas plaane "mässuliste rühmituste Aleppost lahkumiseks "vastuvõetamatuiks", Islamiarmee võitleja Abu Abdel Rahman Al-Hamawi kinnitas, et ülestõusnud "võitlevad viimse veretilgani".

17
Tagid:
mässujad, välisminister, Sergei Lavrov, Venemaa, USA, Aleppo, Süüria