Üks pere asub asub elama Viljandisse.

Eestisse saabus Türgist 11 Süüria sõjapõgenikku

7
(Uuendatud 15:05 24.08.2016)
Eestisse saabusid esimesed 11 Euroopa rändekava alusel Türgist ümberasustatud Süüria pagulast, teatasid sise- ja sotsiaalministeerium kolmapäeval.

TALLINN, 24. august — Sputnik. Pressiteate kohaselt saabus Eestisse kaks perekonda, neist üks pere asub asub elama Rakveresse ja teine Viljandisse.

Viieliikmelises perekonnas on koos kolm põlvkonda: mees ja naine koos lasteaiaealise lapsega ning mehe pensioniealised vanemad, teatas BNS. Noorem mees on pidanud poodi, tema naine on õppinud humanitaarteadusi. Mehe isa on pidanud kauplusi ja ema on töötanud põllumajanduses.

Kuueliikmelises perekonnas on lisaks emale ja isale neli last. Mees on töötanud ehitusel ja naine on olnud kodune.

Kõikide Eestisse vastuvõetavate inimeste puhul selgitatakse enne nende siia saabumist välja nende taust, rõhutasid ministeeriumid ühises teates. Türgis kohapeal tegid sõjapõgenikega intervjuu Eesti eksperdid politsei- ja piirivalveametist, kaitsepolitseiametist ja sotsiaalministeeriumist. Muu hulgas tutvustati intervjuu jooksul Eestit, rahvusvahelise kaitse saanud inimeste õigusi ja kohustusi Eestis ning kohalikke tavasid.

Eesti on tänaseks Euroopa rändekavaga vastu võtnud 47 sõjapõgenikku.

21. augusti seisuga on Euroopa Liidu riigid ümber paigutanud 3977 sõjapõgenikku, neist 3016 Kreekast ja 961 Itaaliast. Türgist on pärast Euroopa Liidu ja Türgi lepet Euroopa Liidu riikidesse ümber asustatud 1085 inimest.

 

7