Edgar Savisaar.

Savisaar: Eestis saavutatu kaalub üles vajakajäämised

33
Vabaduse väljakul peetavale kontserdile "Vabadus on tunne" kogunes 1000 lauljat ja ligi 100 tantsijat.

TALLINN, 20. august — Sputnik. Tallinna linnapea ametist kõrvaldataud Edgar Savisaar ütles Tallinnas taasiseseisvumispäeva kontserti sisse juhatades, et taasiseseisvunud Eestis saavutatu kaalub üles vajakajäämised.

"Me talusime pinget, kaitsesime teletorni, telemaja, nägime tankidessandi saabumist ja selle häbiväärset lahkumist," ütles Savisaar Vabaduse väljakul enne kontserti peetud kõnes. "Meie tegutsemine viis totalitaarse riigi kokkuvarisemiseni. Nüüd oleme 25 aastat saanud korraldada oma elu oma äranägemise järele. Meie saavutatu kaalub üles vajakajäämised. Elagem ühte hoides, hoidkem Eesti iseseisvust."

Vabaduse väljakul peetavale kontserdile "Vabadus on tunne" kogunes 1000 lauljat ja ligi 100 tantsijat. Esinevad kaitseväe orkester, Otsa-kooli puhkpilliorkester ja bänd ning armastatud solistid. Kavas on üldtuntud isamaalised laulud üldlaulupidude repertuaarist, aga ka uudisteosed ja rahvalikke laule. Osalevad Eesti Raadio lastekoor, Estonia Seltsi segakoor, lastekoor Ellerhein, Leigarid, rahvusooper Estonia poistekoor, segakoor Noorus, Sõleke, Tallinna kammerkoor, Tallinna poistekoor, tütarlastekoor Ellerhein, Vox Populi ja paljud teised.

Rahvarinde muuseum tähistab iseseisvuse taastamise 25. aastapäeva perepäevaga, mis pakub kella 16-ni tegevust nii lastele, emadele-isadele kui ka vanavanematele. Näiteks saab joonistada teemal "Vabadus on tunne" — joonistustest koostatakse ajutine väljapanek. Perepäeval toimub ka viktoriin "Täna 25 aastat tagasi". Lisaks saab igal täistunnil kuulda lugusid Eesti lipu ajaloost ja töötoas Rukkilill õppida meisterdama paberist rahvuslilli.

Nõmmel, Tähe ja Nõmme-Kase tänava nurgal asuvas Vabaduse pargis annab taasiseseisvumispäeval kell 17 tasuta kontserdi Karl-Erik Taukari bänd. Üritust korraldav Nõmme linnasoa valitsus soovitab kontserdile tulla jalgsi või jalgrattaga ning istumiseks teki kaasa võtta.

Pirita linnaosas, Tallinna teletorni õuel on tasuta perepäev, mis algas kell 11. Päeva lõpetab kell 17 lavale astuv ansambel Justament.

Perepäeva käigus toimub ka Kaitseliidu näidislahing — tutvustatakse erinevate ametite tehnikat ja varustust, kohal on liitlased USA-st ja osa saab võtta 1991. aasta sündmuste avastusretkest, kus räägitakse teletorni kaitsmisest. Lastega tegeleb perepäeval teletorni maskott Eti ja kohal on ka lõvi Leo.

 

33
Teema:
Veerand sajandit ilma NSV Liiduta (21)