Mittetabamise põhjuseks oli laskja viga laskesektori hindamisel.

Teada on Javelini mittetabamise põhjus

111
(Uuendatud 08:10 30.07.2016)
Javelini mittetabamise põhjuseks osutus viga laskesektori hindamisel.

TALLINN, 30. juuli — Sputnik. Põhjuseks, miks märtsis läbi viidud lahinglaskmistel ei tabanud üks tankitõrjerakett Javelin sihtmärki, oli laskja viga laskesektori hindamisel.

1. jalaväebrigaadi tankitõrjekompanii viis läbi uurimise, et selgitada välja,miks ei tabanud tänavu märtsis läbi viidud lahinglaskmistel märki üks tankitõrjesüsteemi Javelin rakettidest sihtmärki, teatas BNS. Kaitseväe peastaabi pressiesindaja sõnul selgus, et mittetabamise põhjuseks oli laskja viga laskesektori hindamisel. Ta lisas, et Javelin on kaitseväe relvastuses suhteliselt uus relv ning iga laskmine annab kaitseväelastele uusi kogemusi, mida saab kasutada tabavuse parendamiseks.

1. jalaväebrigaadi tankitõrjekompanii ajateenijad ja sõjakooli kadetid viisid märtsi keskel Sirgalas läbi lahinglaskmised tankitõrjesüsteemidest Javelin ja tankitõrjesüsteemist Milan.

Lahinglaskmistel lasid 1. jalaväebrigaadi tankitõrjekompanii ajateenijad Javelinist kaks lasku ning sõjakooli kadetid ühe lasu. Sihtmärki tabas üks ajateenijate lastud Javelin ning kadettide lastud rakett.

Tegemist oli esimese korraga, kus ajateenijad said lasta tankitõrjesüsteemidest Javelin.

Eesti sõlmis 2014. aasta novembris Ameerika Ühendriikidega lepingu tankitõrjesüsteemi Javelin ostmiseks, lepingu maht on 40 miljonit eurot. Eesti ostab 80 Javelini laskeseadeldist, leping jätab võimaluse Eestil osta vajadusel veel 40 laskeseadeldist lisaks.

 

111
Samal teemal
Mõtisklus "Javelin" rakettide mõjust maksumaksja vaimsele seisundile
Eesti saab USA-lt Javelin tankitõrjesüsteemi rakette