21. juuli seisuga on Euroopa Liidu riigid ümber paigutanud 3362 sõjapõgenikku.

Eestisse saabus kaks Süüria pagulasperet

5
Kreekast saabus neljapäeval Eestisse kaks Euroopa rändekava alusel vastu võetud Süüria perekonda, neile tulid vastu tugiisikud ja nad liikusid edasi oma uutesse kodudesse, mis asuvad Tallinnas ja Pärnus.

TALLINN, 29. juuli — Sputniki. Ühes peres on mees ja lapseootel naine, teatas siseministeerium BNS-ile. Mees on töötanud varem autojuhi ja kokana, naine on õppinud kehalise kasvatuse õpetajaks.

Teine pere on samuti kaheliikmeline — mees ja samuti lapseootel naine. Mees on töötanud rätsepana, naine õppinud aga geograafiat.

Kõikide Eestisse ümberpaigutatavate inimeste puhul selgitatakse enne nende siia saabumist välja nende taust. Kreekas teevad sõjapõgenikega intervjuu Eesti eksperdid politsei- ja piirivalveametist, kaitsepolitseiametist ja sotsiaalministeeriumist. Muu hulgas tutvustatakse intervjuu jooksul Eestit, rahvusvahelise kaitse saanud inimeste õigusi ja kohustusi Eestis ning kohalikke tavasid.

Eesti on praeguseks Kreekast ümber paigutanud 31 sõjapõgenikku.

21. juuli seisuga on Euroopa Liidu riigid ümber paigutanud 3362 sõjapõgenikku, neist 2485 Kreekast ja 877 Itaaliast. Türgist on 13. juuli seisuga pärast Euroopa Liidu ja Türgi lepet Euroopa Liidu riikidesse ümber asustatud 802 inimest.

 

5