Rong Elron.

Rongi traadita internetti kasutab iga neljas Elroni reisija

142
Viimase kuu aja jooksul on Elroni rongide traadita internetti kasutanud keskmiselt üle 5000 inimese päevas ehk sisuliselt iga neljas reisija.

TALLINN, 20. juuli — Sputnik. "Selleks, et pakkuda klientidele ajakohaselt head traadita interneti teenust, oleme teinud rea töid ja investeeringuid. Oleme välja vahetanud rongi wifi keskseadmed, et kasutada mitme mobiilioperaatori ühendust samal ajal. Diiselrongides oleme vahetanud wifi tugijaamu ning võtnud kasutusele 5 gigahertsi sageduse, et suudaksime ühe vaguni tugijaamaga teenindada rohkem inimesi," selgitas Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo BNS-ile.

"Pikematele diiselrongidele oleme lisanud juurde väliseid antenne suurendamaks andmeside läbilaskevõimet rongist mobiilimasti — see annab efekti kohtades, kus mobiilimasti levitugevus on nõrgem."

Esimese klassi klientidele on Elron Kongo sõnul loonud võimaluse piletilt leitavate paroolidega sisse logida eraldi võrku. See annab võimaluse tarbida suuremas mahus ning kiiremat internetti, samuti kasutada VPN-i ja HTTPS-i põhiseid teenuseid.

"Selles osas oleme juba saanud ka rohkelt positiivset tagasisidet," sõnas Kongo.

"Viimase 30 päeva statistika kohaselt on wifi teenuseid kasutanud keskmiselt 5100 inimest päevas — vähemalt iga neljas reisija, andmeside mahuga kokku üle 300 gigabaidi päevas," märkis Kongo.

"Oleme loonud wifi teenuse monitoorimise süsteemi, et paremini tuvastada tõrkuvaid seadmeid ja probleemidele operatiivselt reageerida. Teeme jooksvalt vajalikke arendusi, sest soovime ka siin pakkuda oma klientidele kiiret, mugavat ja turvalist teenust."

 

142