Välisminister Marina Kaljurand.

Kaljurand: putšijärgne kohtupidamine Türgis järgigu õigusriigi tavasid

6
Välisminister Marina Kaljurand rääkis laupäeva õhtul telefonitsi Türgi välisministri Mevlüt Çavuşoğluga riigipöördekatsest ja väljendas seisukohta, et kohtupidamine riigipöörajate üle peab järgima õigusriigi tavasid.

TALLINN, 17. juuli — Sputnik. Kaljurand rõhutas, et mõistab riigipöördekatse hukka ja avaldas kahetsust, et sündmused nõudsid ka suure arvu inimelusid. Kaljurand avaldas lootust, et Türgi suudab põhiseadusliku korra taastada kiiresti ja rahumeelselt. Kaljuranna sõnul on oluline, et uurimine ja õigusemõistmine toimuksid täielikult kooskõlas õigusriigi põhimõtetega.

Samuti vestlesid kahe riigi välisministrid Türgi ja Euroopa Liidu suhetest — sealhulgas viisavabaduse saavutamise tingimuste täitmisest. Selles kontekstis lubas Kaljurand Euroopa Nõukogu eesistujana toetada Euroopa Nõukogu tegevust Türgi terrorismivastase võitluse alaste seaduste analüüsimisel.

Çavuşoğlu tänas Kaljuranda solidaarsuse eest ja kinnitas omakorda, et lähiajal on kõige tähtsam tagada julgeolek ning teha kõik selleks, et taolised sündmused ei saaks enam korduda.

Esmaspäeval toimuval Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel arutatakse lisaks muudele teemadele ka terrorismiakti Nice'is ja olukorda Türgis.

 

6