President Toomas Hendrik Ilves.

Ilves avaldas Prantsusmaa elanikele kaastunnet

7
President Toomas Hendrik Ilves avaldas kaastunnet Prantsusmaa elanikele, keda neljapäeva õhtul tabas järjekordne terrorirünnak.

TALLINN, 15. juuli — Sputnik. "Minu sügav kaastunne. Eesti seisab Nice'i elanike, Prantsusmaa ja prantsuse rahva kõrval. Sel süngel päeval oleme kõik leinas," kirjutas Ilves sotsiaalmeedias.

Ilves saatis ka Prantsusmaa presidendile Francois Hollande'ile kaastundekirja. "Ma olen vapustatud kohutavast terrorirünnakust, mis leidis aset eile õhtul Nice'i linnas ja mille tagajärjel on surnud süütud inimesed. See rünnak meenutab meile jällegi meie ühist vastutust terrorismi ja pimeda viha vastu võitlemisel," ütles Eesti riigipea, teatas BNS.

President Ilves avaldas kaastunnet hukkunute lähedastele ja haavatutele. "Eestlased on mõttes Nice'i elanike ja kogu Prantsusmaa rahvaga. Me kõik leiname sellel süngel päeval," lisas ta.

Prantsusmaa kaguosas Nice'is korraldatud terrorirünnaku ohvrite arv on tõusnud 84-ni, veel 18 inimest on "kriitilises seisundis" haiglas, ütles siseministeeriumi pressiesindaja Pierre-Henry Brandet reedel.

Seni tuvastamata relvastatud isik sõitis 19-tonnise veoautoga Nice'i rannapromenaadil rahva sekka ja jätkas sõitmist veel kaks kilomeetrit. Seejärel jõudis ründaja teha mitu lasku enne, kui politsei ta maha lasi.

 

7
Samal teemal
Nice´i terrorirünnakus on viga saanud kaks Eesti kodanikku
Nice'i veokirünnaku ohvrite arv tõusis 84-ni
Prantsusmaal sai veokirünnakus surma vähemalt 80 inimest