Välisministeeriumi on teavitatud kahest vigastatud Eesti kodanikust seoses Nice´i terrorirünnakuga.

Nice´i terrorirünnakus on viga saanud kaks Eesti kodanikku

21
(Uuendatud 10:59 15.07.2016)
Välisministeeriumi on teavitatud kahest vigastatud Eesti kodanikust seoses Nice´i terrorirünnakuga.

TALLINN, 15. juuli — Sputnik. Samuti on tulnud infot eestlaste kohta piirkonnas, kellega lähedastel ei ole õnnestunud ühendust saada. Eesti saatkond Pariisis on ühenduses kohalike ametivõimudega info täpsustamiseks.

Välisministeerium ei osanud portaalile Sputnik öelda, millised on Nice's toimunud terrorirünnakus kannatada saanud Eesti kodanike vigastused. „Me üritame jätkuvalt saada ühendust haiglatega, see tähendab, et meil endil ei ole selle kohta veel täpsemaid andmeid," ütles Välisministeeriumi nõunik Sandra Kamilova.

Eesti saatkond Pariisis hoiab sidet kohalike võimudega, et täpsustada andmeid teiste Nice's viibivate eestlaste kohta ja saada andmeid haiglatest.

Praeguse seisuga on teada, et tegemist on vaid kehavigastustega," täpsustas Kamilova.

Välisministeerium paneb Nice'i piirkonnas viibivatele eestlastele südamele, et nad annaks endast lähedastele märku, teatas BNS. Lähedastel, kellel ei ole õnnestunud piirkonnas viibivate eestlastega kontakti saada, palub ministeerium pöörduda välisministeeriumi poole telefonil +372 53 01 9999 või konsul@mfa.ee.

Prantsusmaa kaguosas Nice'is korraldatud terrorirünnaku ohvrite arv on tõusnud 84-ni, veel 18 inimest on "kriitilises seisundis" haiglas, ütles siseministeeriumi pressiesindaja Pierre-Henry Brandet reedel.

Seni tuvastamata relvastatud isik sõitis 19-tonnise veoautoga Nice'i rannapromenaadil rahva sekka ja jätkas sõitmist veel kaks kilomeetrit. Seejärel jõudis ründaja teha mitu lasku enne, kui politsei ta maha lasi.

 

21
Samal teemal
Nice'i veokirünnaku ohvrite arv tõusis 84-ni
Prantsusmaal sai veokirünnakus surma vähemalt 80 inimest