USA ratsaväelased

USA liitlasväed jõuavad Eestisse

74
(Uuendatud 10:46 08.06.2016)
Kolmapäeva lõuna ajal jõuavad Eestisse esimesed Ameerika Ühendriikide Euroopa vägede 2. ratsarügemendi üksused, et osaleda järgmisel esmaspäeval algaval õppusel Saber Strike.

TALLINN, 8. juuni — Sputnik. Dragoon Ride nime kandava rännaku eesmärk on harjutada Ameerika Ühendriikide 2. ratsaväerügemendi soomusüksuste kiiret siirdumist läbi Euroopa. Ameerika Ühendriikide sõidukite kolonnid alustasid rännakut Tapale Saksamaalt Vilseckist. Kokku võtab enam kui 2400 kilomeetri pikkusest rännakust Dragoon Ride osa ligi 1400 sõdurit ning ligi 400 ühikut tehnikat, teatab BNS.

"Et tagada liiklusohutus ja sujuv liikumine, saadavad liitlaste kolonne alarmsõidukid. Vastavalt liiklusele teevad kolonnid ka peatusi, et lasta nende taha kogunenud liiklejad mööda," ütles toetuse väejuhatuse liikumis- ja veoteenistuse ülem kapten Toomas Pärnpuu.

Ameeriklaste kolonnid sõidavad marsruutidel Ikla-Tapa ning Valga-Tapa kolmapäeva lõunast neljapäeva õhtuni. Kolonnid koosnevad keskmiselt 30 sõidukist, mis liiguvad kiirusega kuni 60 kilomeetrit tunnis. Kolonne saadavad sõjaväepolitsei või politsei- ja piirivalveameti sõidukid.

Lisaks peatuvad Dragoon Ride osalejad erinevates linnades, et suhelda kohalikega ja näidata oma varustust ning tehnikat. Eestis saavad kõik huvilised nii rännakul osalevate kaitseväelaste ja nende sõidukitega kui ka kaitseväe, Kaitseliidu, politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti varustuse ja tehnikaga tutvuda neljas linnas — 9. juunil Valgas ja Tartus, 11. juunil Sillamäel ning 14. juunil Pärnus.

 

74
Samal teemal
Raketisüsteem HIMARS tuuakse Eestis toimuvale sõjaväeõppusele esmakordselt