Radikaalsuse ilmingud Eesti moslemite seas sagenevad.

Kapo: radikaalsuse ilmingud Eesti moslemite seas sagenevad

42
(Uuendatud 14:09 12.04.2016)
Kaitsepolitsei (kapo) kinnitusel jälgivad nad tähelepanelikult Eesti moslemikogukonda ja kuigi radikaalsuse ilmingud sagenevad, saab seni veel radikaliseerumisest rääkida vaid üksikude isikute puhul ning terrorioht on praegu Eestis jätkuvalt madal.

TALLINN, 12. aprill — Sputnik. "Terroriorganisatsioonide planeeritud, konspireeritud ja sanktsioneeritud terroriakt Eestis on hetkel vähe tõenäoline. Nagu teised riigid oleme aga paraku tunduvalt vähem kaitstud üksiktegutsejate eest. Lähiminevikust saab siinjuures tuua näite 2011. aasta augustis kaitseministeeriumi rünnanud Karen Drambjanist, kes tegutses küll isikliku kibestumise ajendil, ent rünnakuobjekti arvestades kaudse poliitilise suunitlusega," kirjutab kapo oma värskes aastaraamatus, teatas BNS.

Kapo tõdeb, et terrorismioht on Eestile järjest reaalsemaks muutunud. Kui terrorismioht Lätis ja Leedus on avalike allikate kohaselt Eestiga võrreldav, siis nii Rootsis kui ka Soomes tõsteti 2015. aastal ohu taset. Soome keskkriminaalpolitsei vahistas eelmise aasta detsembris kaks Iraagi päritolu meest, keda kahtlustatakse Iraagis sõjakuritegudes. Sarnaseid arreteerimisi toimus eelmisel aastal ka Rootsis.

"Seoses Eesti mainimistega terroriorganisatsioonide propagandas kutsub kapo riskiriikides tegutsevaid või viibivaid Eesti huvide esindajaid ja elanikke üles suuremale valvsusele. "Palume enne reisi panna tähele ja võtta arvesse välisministeeriumi kodulehel olevat reisiinfot ja hoiatusi," märkis kapo.

Eesti moslemikogukond on kapo kinnitusel endiselt üldiselt rahumeelne, ent sisemiselt rahulolematu. Eri huvirühmade vahel pigem süvenenud pinged on peamiselt koondunud Tallinna Keevise tänava islamikeskusesse ja põhjustatud keskuse juhtkonna läbipaistmatust ja väidetavalt omakasupüüdlikust juhtimisstiilist.

 

42