Lõket tohib teha vaid nõrga tuulega.

Päästeamet alustab tuleohutuse kontrollimiseks reide

31
Alates laupäevast on kogu Eestis välja kuulutatud tuleohtlik aeg, päästeamet ja keskkonnainspektsioon alustavad kuues maakonnas kevadiste tuleohutusreididega.

TALLINN, 9. aprill — Sputnik. Alates laupäevast on kogu Eestis välja kuulutatud tuleohtlik aeg, sel ajal on metsa- ja muu taimestikuga ning turbapinnasega alal lahtise tule tegemine keelatud ning lõket tohib teha ainult selleks ettevalmistatud kohas, teatas päästeamet BNS-ile. Samuti on keelatud kuluheina ja roostiku põletamine ning muu tegevus, mis võib põhjustada tulekahju.

Päästeamet ja keskkonnainspektsioon kutsuvad inimesi üles jälgima küttekolde välise tule tegemisel, sealhulgas ka lehtede ja okste põletamisel, järgima ohutusnõudeid. Et hoida silma peal ohutusnõuete täitmisel, alustavad Päästeameti tuleohutusjärelevalve ja keskkonnainspektsiooni ametnikud Saare-, Hiiu-, Lääne-, Rapla-, Järva-, ja Pärnumaal kevadisi ühiskontrolle.

Amet soovitab enne lõkke tegemist veenduda, et lõke asub ohutus kauguses lähimate hoonete ja metsani. Ohutu vahemaa hooneteni on minimaalselt 15 meetrit ja metsani 20 meetrit. Lõkkeaseme ümbrus tuleb puhastada kuluheinast ning lõkke alus võiks kindluse mõttes olla ümbritsetakse kivide või muldvalliga. Lõket tohib teha vaid nõrga tuulega.

Lõkke juures peab alati valmis olema ämber veega, kastekann, survestatud aiakastmise voolik või tulekustuti ning samuti on oluline on, et lõket ei jäetaks järelevalveta. Lõkkease ja hõõguvad söed tuleb üle valada veega või katta pinnasega.

 

31