Eesti lipp.

Võru maavanem ja linnapea lahkub erakonnast koos 16 liikmega

125
Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) üks asutajatest, endine Võru maavanem ja linnapea ning eelmise riigikogu liige Ülo Tulik lahkub erakonnast koos 16 liikmega.

TALLINN, 3. aprill — Sputnik. Tuliku lahkumise tingis väidetav laimukampaania, mille taga seisavad IRL-i liikmed. "Tegemist on raske, kuid möödapääsmatu sammuga, mille on tinginud IRL-i juhtliikmete tegevus, sealhulgas aukohtu tegevusetus," teatas Tulik BNS-ile saadetud e-kirjas. "Lisaks minule lahkub 16 liiget, kellest mitmedki on kuulunud erakonda alates selle asutamisest. Samuti saadavad elektroonilise avalduse IRL-st lahkumiseks enam kui kümme inimest."

"Minu kaalutletud otsus on sügavalt isiklik, tulenevalt IRL-i liikmete organiseeritud laimukampaaniast minu ja minu pere vastu. Kampaania sai alguse 2011. aastal, mil Võrumaa Teataja veergudel ilmus lugude seeria, kus mulle omistati tegusid, mida pole kunagi saatnud korda ja mille kohta leidis prokuratuur, et esitatud väited olid alusetud ja meelevaldsed ning toimunud sündmusi ei olnud võimalik mõistusepäraselt seostada," selgitas Tulik.

Võrumaa Teatajas ilmunud laimulugude ümberlükkamiseks pöördus Ülo Tulik kohtusse ning 2015. aasta Võru maakohtu otsuse põhjal sõlmisid Ülo Tulik ja AS Võru Teataja juhatuse liige Kalev Annom kokkuleppe, kus peatoimetaja kinnitas, et ajaleht esitas tegelikkusele mittevastavaid andmeid.

Tuliku sõnul tuleb selle kokkuleppe kõrval arvesse võtta ka 2011. aasta pressinõukogu otsust, mis tõi välja, et Võru Teataja rikkus head ajakirjandustava. Lisaks sellele kinnitas käesoleva aasta alguses maakonnalehe ajakirjanik Irja Tähismaa, et lehes avaldatu ei vastanud tegelikkusele ning lugude tellijateks olid IRL-i liikmed — Võru linnavolinik Hasso Ploomipuu ja Võru maavanem, IRL-i Võrumaa piirkonna esimees Andres Kõiv.

Tuliku sõnul proovis ta saada hiljuti ka selgust esitatud tõendite põhjal IRL-i aukohtust, kuid kelle üksmeelne seisukoht oli et nad ei viitsi antud küsimusega tegeleda, vaid soovitavad valmistuda presidendivalimisteks.

"See näitab, et partei ei taha tegeleda oma probleemidega. Samas sõnades on kinnitatud, et usaldus on ainuke, mille peale saab rajada maailmavaatele ja väärtustele põhineva erakonna," märkis Tulik. "Kindlasti ei kavatse me visata püssi põõsasse. Vastupidi, meie eesmärk on osaleda kohalikus poliitilises elus, pühendudes veelgi põhjalikumalt kogukonna tegemistesse. Senine praktika on näidanud, et IRL-i tegevus kohalikul tasandil on pigem olnud takistuseks kui eeliseks oma mõtete ning tegude elluviimisel. Samas soovin jõudu ja edu erakonnale edaspidiseks. Viimane, mida tahta, on leida Isamaa ja Res Publica Liit ajaloo prügikastist."

Tuliku hinnangul on IRL küll ainus tulevikku suunatud rahvuskonservatiivne erakond Eesti poliitilisel maastikul, kuid prügikasti sattumise vältimiseks tuleb erakonnal pidada kinni oma põhimõtetest, mitte lasta organiseerida laimukampaaniaid oma liikmete vastu.

Tulik paneb enda ja oma mõttekaaslaste IRL-ist lahkumise avaldused posti esmaspäeval kell 11 Võru postkontoris.

 

125