Foto on illustratiivne.

Aviesel oli 90 puudusest kõrvaldamata 47

9
(Uuendatud 16:32 01.04.2016)
Lennuameti peadirektori Kristjan Telve sõnul on Aviesi järelevalve toimunud juba pikemat aega, mullu oktoobris toimus viimane suurem järelevalve, mille tulemusel avastatud 90 puudusest oli Aviesel siiamaani likvideerimata 47.

TALLINN, 1. aprill — Sputnik. Veebruari lõpus tehti ettevõttele hoiatus, et kui 24. märtsiks pole kõik puudused kõrvaldatud, on lennuamet sunnitud ettevõtte tegevuse peatama, ütles Telve lennuameti pressikonverentsil ajakirjanikele.

Ameti järelkontroll näitas, et ettevõttel oli nõutud ajaks suur osa puudusi kõrvaldamata või puudus puuduste kõrvaldamise kohta dokument. "Seetõttu ei jäänud ametil muud üle, kui ettevõtte tegevus peatada," märkis Telve, teatas BNS.

Tema sõnul esines ettevõtte tegevuses märtsi lõpus 47 erinevat puudust, mis võib jaotada nelja suurde valdkonda: puudused esinesid nii ettevõttesiseses kvaliteedijuhtimise süsteemis, ohutusjuhtimissüteemis, nii pilootide ning reaalselt lendamisega seotud valdkonnas ning maapealses teeninduses.

Telve sõnul tehti ettevõttele hoiatus veebruari lõpus ja ettevõtte juht Allan Soll oli selle tegemise ajal ka ise lennuametis kohal.

Telve lisas, et hetkel ei ole Aviese lennukitega füüsiliselt ohtlik lennata, aga ohutut lendamist tagavad protsessid pole korras, siis võib ühel hetkel midagi juhtuda ka lennukitega.

Lennuameti juht ei soovinud spekuleerida, et miks jättis Avies puudused õigeks ajaks kõrvaldamata. "Me ei pane ettevõtet kinni, me anname neile võimaluse kõik asjad korda teha, end ümber struktureerida, tulla kasvõi homme kõikide nende dokumentidega meie juurde ja nad võivad oma sertifikaadi taastada," ütles Telve.

Reedesel kohtumisel Avies lennuametile tema sõnul kompromissettepanekuid oma tegevuse jätkamiseks ei teinud.

"Meie eesmärk on kaasa aidata Eesti lennunduse arengule ja selliseid ettekirjutusi ei tehta kergekäeliselt. Samas kui vaadata, et ettevõte ei suuda tagada seda, et kõikidele puudustele reageeritakse õigeaegselt, näitab see seda, et ettevõtte juhtimissüsteem ei toimi," ütles lennuamaeti juht.

 

9
Samal teemal
Ministeerium loodab Kärdla ja Kuressaare lennuliinid taaskäivitada suveks
Lennufirma vaidlustab lennuloa peatamise
Lennuamet peatas Aviesi lennuloa