Olenemata lõhkekeha seisukorrast või asukohast tuleb ohtlikuna tunduva eseme leidmisel kohe teavitada demineerijaid.

Lume alt sulab välja rohkelt vana lahingumoona

19
Lume sulades tuleb Lõuna-Eesti pommigrupi demineerijatele rohem väljakutseid, sest lume alt ja maa seest tuleb välja vana lahingumoona ning lõhkekehasid.

TALLINN, 1. aprill — Sputnik. Päästjad märgivad, et kevadine päike toob alati endaga kaasa aktiivsema tegevuse põllumaadel, metsades ja taluhoonetes ning seegi kasvatab lõhkekehade leidmist.

Siinkohal tuletab Lõuna-Eesti pommigrupi juhataja Kalvar Tammine veelkord meelde, et olenemata lõhkekeha seisukorrast või asukohast tuleb ohtlikuna tunduva eseme leidmisel kohe teavitada demineerijaid.

„Mitte mingil juhul ei tohi eset ise transportida. Õige on see jätta leiukohale ning koht märgistada," selgitas Tammine. „Demineerijate jaoks valeväljakutseid ei ole ning seetõttu tuleb kahtlase asja leidmisel alati eeldada, et tegemist on lõhkekehaga — parem karta, kui kahetseda," lisas Tammine.

Lõhkekehad võivad olla väga erineva suuruse ja kujuga ning seetõttu tulebki jätta leitud eseme olemuse selgitamine spetsialistidele. Lõuna-Eesti inimesed on demineerijate teavitamisel väga hoolsad ning üldiselt antakse kahtlastest leidudest kohe teada hädaabinumbril 112.

 

19