Kreekast jõudsid kohale esimesed seitse pagulast.

Esimesed seitse pagulast jõudsid Eestisse

566
(Uuendatud 11:12 30.03.2016)
Teisipäeval jõudsid Eestisse Euroopa Liidu ümberpaigutamise programmi raames Kreekast toodavad esimesed seitse pagulast.

TALLINN, 29. märts — Sputnik. Siseministeerium kinnitas teisipäeva pärastlõunal, et seitse sõjapõgenikku on jõudnud Kreekast Eestisse.

Kõik seitse on saanud Eestilt sõjapõgenikena täiendava kaitse, millega kaasneb üheaastane elamisluba võimalusega seda pikendada.

Siseministeeriumi teatel paigutatakse saabujad elamispindadele Tallinnas ja Tartus. Sise- ja sotsiaalministeeriumi esindajad on ka varem kinnitanud, et ümber paigutatavaid pagulasi ei kavatseta varjupaigataotlejate vastuvõtukeskustesse viia, vaid nad saavad võimaluse kohe riigi pakutavale elamispinnale asuda.

Eestisse jõudmisel antakse pagulased tugiisikute hoole alla, kes on teisipäeval saabunutele juba välja valitud.

Siseministeerium on palunud avalikkuselt mõistmist ja meedialt pagulaste privaatsuse austamist, kuna sõjapõgenikud vajavad kaitset ega soovi koheselt avalikkuse tähelepanu.

Pagulased hakkavad riigilt saama samas mahus sotsiaaltoetusi nagu ka Eesti oma elanikud. Lisaks tasutakse pagulaste üüri-, vajaliku tõlketeenuse ja eesti keele õppe kulud riigi poolt kuni kahe aasta vältel pärast pagulasele elamisloa väljastamist.

Nii juba Eestisse saabunud kui ka alles ümberpaigutamise taotluse esitanud inimeste puhul toimub kõigepealt inimeste seni esitatud info läbivaatamine ning seejärel viivad Eesti eksperdid kohapeal kõigi meile esitatud inimestega läbi intervjuu. Kui taustakontroll ja intervjuu näitavad, et tegemist on inimestega, kes tõesti vajavad rahvusvahelist kaitset ega kujuta endast ohtu, annab Eesti omapoolse heakskiidu. Ümberpaigutatavatelt inimestelt küsitakse, kas nad soovivad Eestisse elama asuda ning samas selgitatakse ka Eesti olusid ja tavasid. Viimase etapina tehakse inimestele tervisekontroll ja korraldatakse nende transport Eestisse.

Eesti on avaldanud valmisolekut Euroopa Liidu rändekava raames kuni 550 inimese ümberpaigutamiseks ja —asustamiseks. Praeguseks on Kreeka Eestile esitanud veel 12 Süüriast, Jeemenist ja Iraagist pärit inimese toimikud. Nende seas on kolm perekonda ning üks üksik mees.

 

566
Samal teemal
Eestisse saabunud sõjapõgenikud asuvad elama Tallinnas ja Tartus