Tallinna halduskohus ja ka ringkonnakohus ei rahuldanud itaalia ajakirjaniku kaebust.

Venemaa mõjuagendiks nimetatud ajakirjanik jätkab kohtuvaidlust Eesti siseministeeriumi vastu

58
(Uuendatud 16:40 14.03.2016)
Tallinna halduskohus ja ka ringkonnakohus ei rahuldanud itaalia ajakirjaniku kaebust Eesti siseministeeriumi vastu, kes oli talle kehtestanud riiki sissesõidu keelu ettekäändel, et ta ohustab riiklikku julgeolekut.

ТАLLINN, 14. märts — Sputnik. Itaalia ajakirjanik ja endine europarlamendi saadik Giulietto Chiesa, kaotanud esimeses kohtuastmes protsessi tema suhtes kehtestatud Eesti riiki sisenemise keelu asjus, otsustas jätkata kohtuvaidlust vabariigi valitsusega Riigikohtus, teatas esmaspäeval rus.err.ee.

Ajakirjanik peeti kinni 2014. aasta detsembris Tallinnas, kus ta pidi esinema rahvusvahelise meediaklubi Impressum kutsel ettekandega „Kas Euroopal maksab karta Venemaad?" Pärast vahistamist toimetati Chiesa politseijaoskonda ja hoiti ligi neli tundi arestikambris. Kohe seejärel kutsuti Itaalia välisministeeriumisse kiireimas korras välja Eesti suursaadik Roomas. Chiesa lasti arestikambrist vabaks, misjärel ta sõitis Eestist ära.

Ajakirjaniku sõnul sai ta hiljem siseministeeriumilt selgituse, milles oli öeldud, et tema viibimine Eestis ohustab riigi julgeolekut ja tema ise on „Venemaa mõjuagent, kes paljude vastavate organisatsioonide liikmena püüab kaasa aidata NSV Liidu taastamisele."

Möödunud aasta juulis jättis Tallinna halduskohus rahuldmata Chiesa kaebuse Eesti siseministeeriumi vastu, kes oli talle varasemast seadnud riiki sisenemise keelu. Chiesa nõudis, et kohus tunnistaks ebaseaduslikuks siseministeeriumi 2014. aasta 12. detsembril tehtud korralduse, mille kohaselt talle keelati sissesõit Eestisse ajavahemikus 13. detsembrist 2014 kuni 2015. aasta 13. jaanuarini. Seejärel esitas Chiesa oma kaebuse Tallinna ringkonnakohtusse, kes samuti jättis selle 11. veebruaril rahuldamata.

„Kassatsioonikaebus (ringkonnakohtu otsuse peale. — toim.) sai meie poolt esitatud laupäeval. See saadeti faksiga Itaaliast. Riigkohtu suhtes on meil teatavaid lootusi. Kui ta võtab meie kassatsioonikaebuse menetlusse, siis võiks otsus kujuneda objektiivseks, mitte olla poliitiliselt motiveeritud. Meie seisukoht jääb aga endiseks — juhul, kui me protsessi Eestis kaotame, saadame kaebuse edasi Euroopa inimõiguste kohtusse," ütles itaalia ajakirjaniku esindaja kohtus, Tallinna inimõiguste teabekeskuse jurist Jelena Karžetskaja

 

 

58