Eesti riigipiir.

Maismaapiiri lähistel võib liikuda

107
Politsei- ja piirivalveamet (PPA) võttis tagasi hommikul esitatud hoiatuse, milles öeldakse, et inimesed, kes liginevad Eesti piirile lähemale kui viis kilomeetrit, peavad sellest PPA-d eelnevalt teavitama.

TALLINN, 4. märts — Sputnik. Eelneva teavitamise nõue viie kilomeetri raadiuses liikumisest kehtib vaid juhtudel, kus piiri lähistel kavandatakse õppusi, võistlusi, lõhkamistoid ja suuremaid üritusi, mis võiks takistada välispiiri valvamist või häirida piirirahu, teatas BNS.

"Maismaapiiri lähistel võib liikuda, kuid keelatud on siseneda piiriribale, mis on vähemalt kümne meetri laiune riba riigipiir ääres. Looduslikult kulgeval piirijoonel võib piiririba olla ka laiem kui kümme meetrit. Keelatud alale lähenemise eest hoiatavad maismaal kollased sildid, millel kiri „Stop. Eesti riigipiir". Sellest märgist riigipiirile lähemale liikuda ei tohi. Piiririba lähistel tuleb alati olla tähelepanelik, kuna piirijoone kulgemine ei pruugi olla maastikul hästi jälgitav," rõhutas reede pärastlõunal PPA pressiesindaja Kerly Peitel, kes vabandas eelnevalt väljasaadetud eksitava info pärast.

Piirirežiimi eeskirjas öeldakse, et PPA-ga tuleb kirjalikult kooskõlastada välispiirist vähem kui viie kilomeetri kaugusel läbiviidavad lõhkamistööd, õppused, võistlused, ajujahid ja muud üritused, mis võivad takistada välispiiri valvamist või häirida piirirahu. Keelatud on mürk- ja radioaktiivsete ainete kasutamine piiriveekogudel. Piirirahu häirib igasugune tegevus, mille mõju võib ulatuda üle välispiiri või takistada välispiiri valvamist.

 

 

107
Samal teemal
Lähenemine välispiirile on keelatud