PPA manitseb inimesi piirist eemale hoidma.

Lähenemine välispiirile on keelatud

70
(Uuendatud 11:19 04.03.2016)
Politsei- ja piirivalveamet (PPA) avaldas reedel pressiteate, milles hoiatas, et minnes piirijoonele ligemale kui viis kilomeetrit, tuleb sellest PPA-d teavitada.

TALLINN, 4. märts — Sputnik. Lähtuvalt piirirežiimi eeskirjast tuleb kõikidel isikutel, sealhulgas ajakirjanikel, kirjalikult kooskõlastada prefektuuriga mistahes eesmärgil lähenemine välispiirile vähem kui viie kilomeetri kaugusele, sest selline tegevus võib takistada välispiiri valvamist või häirida piirirahu, teatas PPA pressiesindaja Kerly Peitel.

PPA esindaja selgitas BNS-ile, et avalduse ajendiks on neljapäeval ühe Eesti ajakirjanikuga piiritsoonis juhtunud intsident. Tema kinnitusel ei puuduta see piiripunktide ümbrust, vaid ainult maastikul jooksvat piirijoont, kus inimesed ei pruugi aru saada piiri täpsest kulgemisest. "Soovime selle hoiatusega vältida olukordi, kus piirivalve meeskond peab reageerima piiri läheduses liikuvate inimeste peale," ütles Peitel.

Samas ei ole piirirežiimi eeskirjas mainitud, et igasugune piirile lähenemine tuleks PPA-ga kooskõlastada.

"Kõik isikud peavad Politsei- ja Piirivalveametiga kirjalikult kooskõlastama nende poolt välispiirist vähem kui 5 kilomeetri kaugusel läbiviidavad lõhkamistööd, õppused, võistlused, ajujahid ja muud üritused, mis võivad takistada välispiiri valvamist või häirida piirirahu, öeldakse piirirežiimi eeskirja punktis 52. "Keelatud on mürk- ja radioaktiivsete ainete kasutamine piiriveekogudel. Piirirahu häirib igasugune tegevus, mille mõju võib ulatuda üle välispiiri või takistada välispiiri valvamist," lisatakse samas.

 

 

70
Samal teemal
Eesti-Vene piirile ehitatakse tarasid