riigil ei ole mingit kavatsust pagulasi Meegomäele hakata majutama.

Ettevõtja eitas plaani rajada pagulaskeskus

61
(Uuendatud 12:07 25.02.2016)
Meegomäe endise lahingukooli kinnistu ostnud Ankatrans OÜ juhatuse liige Janek Tiisler lükkas ümber varem väidetu, et kavatseb kinnistule pagulaskeskuse rajada.

TALLINN, 25. veebruar — Sputnik. "Sellest on täitsa valesti aru saadud," ütles Tiisler neljapäeval BNS-ile. "Ma ei ole midagi rääkinud inimestest. Võib-olla hakkame seal autodega tegelema," rääkis Tiisler. Tema sõnul peaks umbes kuu jooksul selguma, mis Ankatrans kinnistuga ette võtab.

Teisipäeval kinnitas Tiisler BNS-ile, et kinnistule on plaanis rajada pagulaskeskus ja hooldekodu. "Kuulujutud pagulaskeskuse rajamisest on ringelnud varemgi, aga mõnikord vastavad kuulujutud ka tõele," ütles Ankatrans OÜ juhatuse liige Tiisler. Täpset projekti ajaplaani ja maksumust ei osanud Tiisler teisipäeval öelda, aga kinnitas et ministeeriumiga ollakse kõnelustes.

Sotsiaalministeerium lükkas Ankatransi väited juba teisipäeva õhtul ümber, kinnitades, et riigil ei ole mingit kavatsust pagulasi Meegomäele hakata majutama.

"Eestis ei ole vajadust avada täiendavaid majutuskeskusi. Täna suudab majutusteenust katta AS-i Hoolekandeteenuste poolt hallatav Vao majutuskeskus. Kõiksugu väited, mis puudutavad uue majutuskeskuse avamist, on teadlik valeinformatsiooni levitamine," rõhutas sotsiaalministeeriumi meedianõunik Oskar Lepik.

Ministeerium on ka varem teatanud, et kui Eestisse hakkavad saabuma Euroopa Liidu ümberjagamiskava alusel niinimetatud kvoodipagulased, siis neid enam keskustesse ei majutata, vaid neile otsitakse kohe juba alalised elamiskohad korterite näol.

61
Samal teemal
Meegomäe tuleb pagulaskeskus ja hooldekodu