Eestis sureb aastas alkoholisurma tuhat inimest ning 60 000 Eesti peret kannatab sõltuvustest tulenevate probleemide tõttu.

Ühispöördumine: alkoholireklaam tuleb keelata

41
(Uuendatud 10:21 25.02.2016)
Kümme organisatsooni koostasid ühispöördumise, milles teatasid, et toetavad alkoholireklaami keelamist.

TALLINN, 25. veebruar — Sputnik. Ühispöördumisele alla kirjutanud organisatsoonid nendivad, et Eestis sureb aastas alkoholisurma tuhat inimest ning 60 000 Eesti peret kannatab sõltuvustest tulenevate probleemide tõttu.

"Oleme proovinud lähenemist, et alkoholitootjad reguleerivad ise, mida ja kuidas reklaamida. Alkoholitööstuse dikteeritud reeglid pole aga toonud kaasa oodatud positiivseid tulemusi," seisab pöördumises.

"Võib leida ka arvukalt näiteid selle kohta, kuidas alkoholitootjad enda kehtestatud reegleid on rikkunud. Järelikult on aeg võtta paremate tulemuste saavutamiseks kasutusele uued meetmed.", teatab BNS.

"Lõpuks ometi on aastaid plaanitud reform ukse taga," seisab pöördumises. "Aeg on küps muutusteks. Oleme näinud, et alkoholitööstuse dikteeritud reeglid pole efektiivsed. Plaanitud reform toetab Eesti arengut ja tervema ühiskonna kujunemist. Kardame, et uuenduse vastased loevad liiga palju raha ja jätavad inimelud, perekonnad ning ühiskonna tagaplaanile. Meie jaoks on kõige olulisemad aga just inimesed. Meie toetame sotsiaalministeeriumi eelnõud," seisab pöördumises.

Pöördumisele on alla kirjutanud Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts, Eesti Arstide Liit, Eesti Nooremarstide Ühendus, Terve Eesti SA, Eesti Noorteühenduste Liit, Eesti Tubaka ja Alkoholi tarvitamise kahjude Koda, Eesti vaesusvastane võrgustik, Eesti Lastevanemate Liit, Eesti Skautide Ühing ning teaduse ja kultuuri sihtasutus Domus Dorpatensis

 

41