Эстонский флаг на Длинном Германе

Head vabariigi aastapäeva!

470
(Uuendatud 18:10 24.02.2016)
Täna kell 7.35 heisati Eesti hümni saatel Tallinnas Pika Hermanni torni pidulikult trikoloor, et tähistada Eesti Vabariigi 98. sünnipäeva.

TALLINN, 24. veebruar — Sputnik. Kõlas Eesti Vabariigi hümn. Kõne pidas riigikogu esimees Eiki Nestor, EELK peapiiskop Urmas Viilma ütles õnnistussõnad.

Eiki Nestor rääkis oma kõnes, et täna on kõigi nende sünnipäev, kellele see riik on midagi rohkemat, kui lihtsalt üks koht maakaardil. „1918. aasta 23. veebruaril Pärnu Endla teatri rõdult maailma rahvastele teada antud iseseisvusmanifestis lubasid selle loojad ehitada Eesti riiki ja viia meid kultuurrahvaste sekka. Nad lugesid seda oma kohustuseks järeltulevate põlvede, ehk siis meie, ees," ütles riigikogu esimees. „See manifest on mõistev ja demokraatlik. Lähtub lihtsast teadmisest, et lugupidav suhtumine ise endasse algab tegelikult teisest inimesest arusaamisest. Eelkõige mõista, ja mitte hukka mõista," rääkis Nestor.

Peapiiskop Urmas Viilma õnnistas iseseisvuspäeva hommikul Toompea lossihoovi riigilipu heiskamisele kogunenud rahvast ja sõnas: „Me tähistame oma riigi sünnipäeva juba teatud vilumusega. Välja on kujunenud traditsioonid ja tavad, on tekkinud enesekindlus ja teatud enesestmõistetavus. Meie riik püsib!"

Peapiiskop Viilma õnnistussõnadele järgnes traditsiooniliselt ühislaul „Hoia, Jumal, Eestit", mida lossihoovi kogunenud rahvas kaasa laulis.

Eesti Vabariigi iseseisvusmanifesti luges Christopher Rajaveer.

Riigilipu pidulik heiskamise tseremoonial esinesid Eesti Meestelaulu Seltsi meeskoorid ja Politsei- ja Piirivalveorkester.

© Sputnik / Александр Заболотный
Eesti Vabariigi 98. sünnipäeva pidulik tähistamine Toompeal

 

 

470