Eesti Gaasi omanike seas on 37 protsendiga Gazpromile kuuluv Gazprompank.

Eesti Gaasil on uus omanik

65
(Uuendatud 10:07 24.02.2016)
Soome energiakontsern Fortum müüs oma 51,4-protsendilise osaluse Eesti gaasi impordi- ja müügifirmas Eesti Gaas Infortari osalusega ettevõttele Trilini Energy OÜ.

TALLINN, 23. veebruar — Sputnik. "Tõepoolest, allkirjastasime äsja ostu-müügilepingu," ütles Trilini Energy OÜ juhatuse liige ja investeerimisfirma Infortar juht Ain Hanschmidt.

Tehingu peab saama vajamineva regulatiivse heakskiidu vastavate asutuste poolt, teatas Fortum börsile. Ettevõtte hinnangul võiks tehing lõpule jõuda käesoleva aasta esimesel poolel. Pooled on kokku leppinud, et tehingu hinda ei avalikustata ja tehingu positiivne mõju Fortumi esimese poolaasta tulemustele on väike, teatab BNS.

Eesti Gaasi omanike seas on 37 protsendiga Gazpromile kuuluv Gazprompank ja 10 protsendiga Itera Latvija.

Eesti Gaas müüs 2015.aastal kokku 386,2 miljonit kuupmeetrit gaasi, sealhulgas maagaasi tarbijatele ja edasimüüjatele 382,8 miljonit kuupmeetrit ning surugaasina transpordis 3,4 miljonit kuupmeetrit; 2014. aastal oli müüginumber 532,3 miljonit kuupmeetrit.

Fortumi kontserni peamised tegevuspiirkonnad on Põhja- ja Baltimaad, Venemaa ning Poola. 2014. aastal oli müügitulu 4,1 miljardit eurot ning võrreldav tegevuskasum 1,1 miljardit eurot. Ettevõttes töötab ligikaudu 8 400 inimest. Fortumi aktsiad on noteeritud Nasdaq Helsinki börsil.

Trilini Energy omanike seas on Infortar ja reklaamivaldkonna ettevõtja Even Tudeberg. Samuti kuuluvad firma osanike hulka Eesti Gaasi nõukogu liige ja Läti gaasifirma Itera Latvija juht Juris Savickis, nõukogu esimees Aarne Saar ja transiidiärimees Viktor Golinski.

 

65