Keskerakonna esimees Edgar Savisaar.

Põhikirjamuudatused jäid kinnitamata

48
Keskerakond on kohtutes kaotamas vaidlust põhikirja kinnitamise üle, olles saanud juba kaotuse osaliselt Harju maakohtus ning ootab nüüd Tallinna ringkonnakohtu seisukohta.

TALLINN, 22. veebruar — Sputnik.Tartu maakohtu registriosakond jättis jaanuaris kinnitamata Keskerakonna põhikirjamuudatused, kuna nende hääletamisel erakonna kongressil ei osalenud piisav arv delegaate. Samas oli Keskerakonnal õigus esitada hiljemalt 27. jaanuariks määruskaebus Tartu maakohtu registriosakonnale, mida erakond 27. jaanuaril ka tegi.

Kuna Keskerakonna vaidlustusest tulenevalt ei saanud registripidaja teha registrisse kannet, liikus vaidlus 1. veebruaril edasi Harju maakohtusse. Harju maakohus jättis aga Keskerakonna määruskaebuse rahuldamata. Nüüd on vaidlus liikunud läbivaatamiseks Tallinna ringkonnakohtusse, kust kinnitati esmaspäeval BNS-ile, et seni pole asja arutamise aega veel paika pandud, teatab BNS.

29. novembril peetud Keskerakonna kongressi väljavõttest selgub, et põhikirja kinnitamise poolt hääletas 410 kongressi saadikut, mis ei moodusta kahekolmandikulist häälteenamust kongressil osalenud 1031 hääleõigusega saadikust.

Keskerakond otsustas, et ei kutsu kokku uut kongressi, vaid vaidlustab Tartu maakohtu registriosakonna otsuse.

 

48