Университет Тарту

Tartu ülikool avas uksed värsketele abiturientidele

43
Ülikool alustab vastuvõttu inglise õppekeelega üliõpilastele.

ТАLLINN, 17. veebruar — Sputnik. Tartu ülikool alustas sisseastumisavalduste vastuvõtmist 19-le ingliskeelsele õppekavale. Need õppekavad pakuvad huvi nii välisriikidest tulevatele kui ka Eestis elavatele kõrghariduse omandajatele.

Ingliskeelsesse magistriõppesse pürgijad loodus- ja täppisteaduste valdkonnas peavad esitama oma sisseastumisdokumendid hiljemalt 15. märtsiks 2016. Kõigi teiste ingliskeelsete õppekavade puhul on dokumentide esitamise tähtaeg 15. aprill 2016.

Uute õppekavade seas on selliseid, mida Eestis õpetatakse ainult inglise keeles.

Tartu ülikooli õppeprorektor Mart Noorma ütles, et kuivõrd Eesti on osa kogu maailmast, tuleb olla kursis rahvusvahelisel tasandil oluliste teemadega ja koolitada eksperte, kellest nii või teisiti hakkab olenema ühiskonna elujärg ja areng.

Noorma toonitas samas, et üksnes keeleoskusest eduks ei piisa. Võib õppida välismaal, aga samahästi ka rahvusvahelises keskkonnas siinsamas Eestis.

„Seetõttu oleme viimastele aastatel välja töötanud mitu ingliskeelset õppekava, et meie lõpetajad suudaksid paremini orienteeruda maailma asjades, olla hea analüüsivõimega osalised muutuvas maailmas, olla kompetentsed ja konkurentsivõimelised," ütles Noorma.

Tartu ülikooli rahvusvahelise õppe peaspetsialist Ülle Tensing rõhutas, et käesoleval aastal on loodus- ja täppisteaduste ingliskeelsesse magistriõppesse avalduste vastuvõtmise lõpptähtaeg nihutatud varasemaks. See vastab välisüliõpilaste vajadustele ja välis- ning vahetusüliõpilaste vastuvõtugraafikutele rajatagustes ülikoolides.

Magistriõppes on uute õppekavadega erialade hulgas geneetika ja biotehnoloogia, biomeditsiin ja robootika, samuti keemia, materjaliteadus jm.

Magistrantuuri tasemel on esmakordselt avatud õppekava „Rahvusvaheline õigus ja inimõigused".

Tartu ülikooli ingliskeelsete õppekavade ja vastuvõtutingimustega saab lähemalt tutvuda ülikooli kodulehel.

 

 

 

43