Tourest 2016

Türgi ja Egiptus loovutasid liidrikoha Kreekale

25
(Uuendatud 09:48 17.02.2016)
Eesti turistid eelistavad nüüd Kreekat, Türgi ja Egiptuse kuurordid ei ole enam prioriteetsed.

TALLINN, 16. veebruar — Sputnik. Turismifirmade esindajad märgivad, et viimasel ajal on Eesti turistide seas tõusnud huvi Kreeka vastu, mistõttu oma suvised programmid koostatakse juba uuest reaalsusest lähtuvalt.

Nagu ütles uudisteportaalile Sputnik Mouzenidis Travel (ettevõtte peakontor asub Kreekas) esindaja Maksim Rezvuhhin, pakkus reisibüroo varem Kreeka reise väljalennuga Riiast. Eesti elanikele võimaldati tasuta transport Riia lennujaama ja tagasi Tallinna. Aja jooksul selgus, et turistidel on raske sõita esmalt bussiga ja seejärel lennukiga edasi ja seepärast otsustati korraldada lennud Kreekase Tallinnast. Väljalennud Eesti pealinnast algavad 29. mail ja kestavad septembri lõpuni.

"Kreeka reiside suure nõudluse tõttu kavatseme me Eestis kanda kinnitada ja enne hooaja algust avada esinduse Tallinnas. Tahame laiendada oma lendude programmi ja suurendada sihtkohtade arvu," teatas Rezvuhhin.

Eesti ühe suurema tuurioperaatori Go Travel müügijuhi Anu Vane sõnul muutuvad maailmas toimuvate sündmuste mõjul ka Eesti elanike puhkusekohtade eelistused. Kui möödunud aastal eelistasid pea pooled eestlastest suvel reisida Türkki, siis sel aastal on eelistatumad sihtkohad Kreekas.

"Üheltpoolt andsid tunda pinged Venemaa ja Türgi vahelistes suhetes ja terroriaktid, teisalt pakub Kreeka sel aastal hoopis laiemat puhkusekohtade valikut," märkis Vane.

Suvise puhkusekohtade reitingus järgnevad Kreekale Türgi ja Egiptus. Egiptuse puhkusepakettide müük on endiselt aktiivne, kuigi mõnevõrra tagasihoidlikum, kui aasta eest. Populaarsuselt järgnevad Bulgaaria, Portugal, Dubai ja Tai. Talvereisidest on samuti populaarne Tenerife. Sel aastal hakati tegema otselende ka Kanaari saarestikus olevale Lanzerotte saarele.

Lennupiletite müügiedetabelis domineerivad sellised sihtkohad nagu Prantsusmaa ja Itaalia, nõutud on ka lennud Aasiasse, Põhja- ja Lõuna-Ameerikasse.

Ka reisioperaator Novatours rõõmustab oma kliente uute reisisihtkohtadega. Möödunud kuul lülitas ettevõte otselendudega Patrasse oma suvisesse programmi Peloponnesose poolsaare. Uuteks sihtkohtadeks on ka Lõuna-Kreekas asuv Zakynthose saar, Campania piirkond Lõuna-Itaalias, samuti Türgi lääneosas asuv Bodrum.

 

 

25