Kohtla-Nõmme lastekodu hoone.

Ida-Virumaal suletakse lastekodu: töötajad kardavad oma hoolealuste tuleviku pärast

179
(Uuendatud 14:05 22.07.2019)
Ligi 20 aastat tegutsenud Kohtla-Nõmme lastekodu töötajad leiavad, et nende kasvandikele, kes on juba niigi perekonnast ilma jäänud, ei tohiks tekitada järjekordset psühholoogilist stressi ega neid erinevatesse kohtadesse laiali pillutada.

TALLINN, 22. juuli — Sputnik, Ilona Ustinova. Lähiajal kavatsetakse sulgeda Kohtla-Nõmme lastekodu, selle vanemliku hooleta jäänud kasvandikud aga jaotatakse laiali samasuguste asutuste vahel teistes valdades. Lastekodu töötajad on niisuguse otsuse vastu.

Igor Leskov tuli välja uue lauluga >>

Sputnik Eesti käis uurimas, millest on see tingitud ning milliseid tingimusi lastele ning nende praegustele kasvatajatele pakutakse.

Lapsed on kindlates kätes

Kohtla-Nõmme lastekodus elab praegu 29 last vanuses poolteist kuni kahekümne eluaastani. Enamik neist tegeleb pärast koolitunde spordi või loominguga, kõik võtavad koos osa mitmesugustest üritustest. Leidub andekaid kasvandikke, kes kaitsevad Eesti au rahvusvahelistel konkurssidel ja olümpiaadidel. 

Igor Leskov Eestist esineb Moskva rahvusvahelisel vokalistide konkursil
© Sputnik / Андрей Петров, Вадим Анцупов

Lastekodu hoolealused on jaotatud nelja rühma, millest igale on kinnitatud oma kasvatajad. Neil on kokk, meditsiinitöötaja, majandusjuhataja, vanemkasvataja ja asedirektor. Töötajad rääkisid Kohtla-Nõmme lastekodust.

Üks neist, kasvataja Jelena Logvinjuk märkis, et lastekodu sulgemiseks ta põhjust ei näe, lapsed аga elavad eelseisvat lahkumist valusalt üle.

Kõik on otsustatud

Riigi- ja omavalitsusasutuste töötajate ametiühingu (ROTAL) esindajad kutsusid oma 25. juuni koosolekule ka Toila valla juhid, kelle haldusalas lastekodu asub. Päevakorras seisis küsimus asutuse allesjätmisest.

ROTAL-i esimees Kalle Liivamägi ütles Sputnik Eestile, et tema on teinud ettepaneku lastekodu säilitada, kuni sealsed lapsed pole täisealiseks saanud või lapsendatud. Aga lõplik otsus oli selleks ajaks juba langetatud. "Lastekodu suletakse. Väga kahju muidugi. Nagu ma aru olen saanud, on siin väga kogenud kasvatajad, neil on lastega tore side," nentis Loovamägi. 

Председатель профсоюза ROTAL Калле Лийвамяги
© Sputnik /
ROTAL-i esimees Kalle Liivamägi

Lastekodu töötajate sõnul kinnitavad Toila valla esindajad, et hoone olevat äärmiselt avariilises seisundis ja ruumid ei ole elamiskõlblikud. Tuleva aasta 1. juuliks tuleb kõigile kasvandikele leida uus elukoht mõnes teises vallas.

Vilistlased on valmis appi tulema

Praegu elatakse lastekodu tubades ühe-kahe kaupa, on ka suur söögisaal. Kuna lastekodu hoone paikneb maanteest kaugel, saavad pisikesed kasvandikud rahulikult lastekodu platsil ringi lipata ja ka ümber piirdeaia jalgrattaga sõita.

"Miks nad nüüd peavad teisiti elama hakkama, jääb arusaamatuks. Neilt on juba kord perekonnast ilma jäetud ja nüüd tahetakse jälle ilma jätta. Nende jaoks on see järjekordne hoop," on majandusjuhataja Vadim Kašmar hämmingus. 

Majandusjuhataja sõnul ei ole hoone sugugi nii kriitilises seisundis, et see tuleks tingimata sulgeda. "Kõpitsemist on muidugi vaja, nagu igal pool, ja selleks on meil ka raha olemas, eelarves on remondirahad ette nähtud," märkis Kašmar.

Alternatiivne lahendus

Kašmar seletas, et kuna lastekodu praegused kasvandikud on "riigi omad", siis peavarjuta nad mingil juhul ei jää. Toila vallavalitsus on teinud ettepaneku jaotada nad laiali perehoolduskodudesse. See tähendab, et ühes korteris või majas elab kuni kuus vanemliku hooleta jäänud last. Nende kasvatamisega tegeleb kolm täiskasvanut, kes töötavad graafiku alusel.

Staažikaid töötajaid uued tingimused ei rahulda

Nagu Jelena Logvinjuk tunnistas, suhtuvad lastekodu töötajad uuele süsteemile üleminekusse skeptiliselt. Tema hinnangul algab tõenäoliselt tõsine töötajate äravool.

"Praegu töötame terve ööpäeva kolme päeva tagant. Uue süsteemi kohaselt palutakse töötada seitse päeva järjest. Aga see on uskumatult raske, sa oled juba kahe päeva pärast tühjaks pigistatud," seletas kasvataja. 

Воспитатель Кохтла-Ныммеского детского дома Елена Логвинюк
© Sputnik / Илона Устинова
Kohtla-Nõmme lastekodu kasvataja Jelena Logvinjuk

Ühel inimesel, kes hakkab teenindama kuni kuut last, tuleb võtta enda õlule mitte ainult hoolealuste kasvatamine ja igapäevased kirjatööd, vaid ka koristamine, pesupesemine, poeskäigud ja toiduvalmistamine. Lastekodus vastutavad selle eest erinevad inimesed.

"On ka diagnoosiga lapsi, kellega peavad tegelema vastavad spetsialistid, neid aga vaevalt keegi meile võimaldab," kahtleb Logvinjuk. 

Ta on üsna kindel, et eeldatava koormuse puhul pädevaid ja vastutustundlikke töötajaid vaevalt leida õnnestub. Ja kui nad hakkavad pidevalt vahetuma, ei mõju see lastele just kõige paremini, sest neil ju tuleb siis iga kord uue inimesega harjuda. 

Süsteem on aegunud — vaade seestpoolt

Üks perehooldussüsteemi hooldustöötaja kinnitas anonüümselt Sputnik Eestile, et pädevatest spetsialistidest on tõesti äärmiselt suur puudus ja igaüks neist ei suuda eri diagnoosidega lastega hakkama saada.

Rohkem kui 12 000 last jooksis heategevuse nimel >>

Graafiku kohaselt on igal töötajal kümme tööpäeva kuus. "Mugavam on muidugi töötada terve ööpäev kolme päeva tagant, kuid tööandjad suhtuvad sellesse pika hambaga, nõudes viie tööpäevaga töögraafikut kümne päeva tagant. Perehooldussüsteem eeldab, et mida enam kasvataja lastega koos on, seda parem lapsele. Aga töötaja kurnatakse kiiremini ära," selgitas perehooldustöötaja.

Säärane koormus on üks kaadrivoolavuse põhjus ning lastel tuleb ikka ja jälle uute inimestega harjuda.

Teiseks põhjuseks on tohutu koormus ühele inimesele, kes peab ära tegema kõik majapidamistööd, vedama lapsi huviringidesse, pärast kooli nendega kodutöid tegema ja lastevanemate koosolekutel käima.

Abilisi leidub, kuid ainult mõneks tunniks. Mõned neist ei suuda kohe lastega kontakti leida, mõnikord ilmneb keelebarjäär. Paljudes peredes on füüsilise puude või psüühikahäiretega lapsi, kuid asjatundjat nendega töötamiseks on äärmiselt raske leida.

"Tervikuna pole perehooldus sugugi paha, kui see on lõpuni läbi mõeldud. Kui on olemas alalised abilised, kui lastega tegelevad seda tööd tõesti oskavad inimesed, kui nad teavad, kuidas toimida puuetega inimestega ja oskavad diagnoosiga lastele läheneda," leiab anonüümsust palunud spetsialist.

Toila vallavalitsuse esindaja keeldus kujunenud olukorda kommenteerimast. 

179
Tagid:
vallavalitsus, ametiühing, töötajad, Toila, lastekodu, Kohtla-Nõmme
Teema:
Õigus emakeelsele haridusele (31)
Samal teemal
Kampaania julgustab lapsi oma arvamust väljendama
Minister: lapsi saab kõige paremini abistada toetades tervikuna kogu peret
Prokuratuur taotleb Sillamäel lapsi ähvardanud mehe vahistamist
Miks noored lasteabitelefoni poole pöörduvad
Haapsalu lastekodupõlengust möödub kaheksa aastat
Tallinn plaanib ehitada 6 miljoni euroga sotsiaalmaja
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева встречает студентов и преподавателей Российской академии народного хозяйства и государственной службы (РАНХиГС) при Президенте Российской Федерации

Külas Sputnik Eestil: Vene tudengid said teada seda, millest teised vaikivad

(Uuendatud 13:52 13.12.2019)
Ühe Venemaa juhtiva kõrgkooli üliõpilased, tulevased rahvusvaheliste suhete asjatundjad, käisid Eestit külastades ka Sputnik Eesti toimetuses, tutvusid Venemaa meedia tööga välismaal ning arutasid hulka aktuaalseid küsimusi.

TALLINN, 12. detsember — Sputnik, Svetlana Burceva. VFi presidendi juures asuvas Venemaa Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemias (RANHiGS) on heaks tavaks ja tulevaste rahvusvaheliste suhete asjatundjate haridusprotsessi osaks saamas Sputnik Eesti toimetuse külastamine Tallinna-visiidi raames.

Экскурсия по редакции информационного агентства Sputnik Эстония
© Sputnik / Вадим Анцупов
Vene tudengid külas Sputnik Eestil

Rühm RANHiGSi üliõpilasi ja õppejõude tutvus 11. detsembril Venemaa meedia tööga Eestis. Esimest korda olid tudengid külastanud Eesti pealinna projekti SputnikPro raames juba aasta tagasi.

Nii erinevad eestlased

Ekskursioonil Sputnik Eesti toimetuses tundsid tudengid huvi õhkkonna vastu, milles tuleb töötada Venemaa riigimeedial Euroopa riigi territooriumil — RANHiGSis jälgitakse uudiseid surve avaldamisest Sputniku töötajatele.

RANHiGSi rühma saatnud Venemaa Eesti-saatkonna nõunik Dmitri Litskai jutustas tudengitele Vene–Eesti suhetest iseseisvusajal.

Выступает советник посольства России в Эстонии Дмитрий Лицкай
© Sputnik / Вадим Анцупов
Venemaa Eesti-saatkonna nõunik Dmitri Litskai

Kaitsepolitsei ehk kapo aastaraamatu näitel oli tudengitel võimalus tutvuda sellega, kuidas tõlgendatakse infot ametliku poliitilise trendi raames. Tudengid said teada, kuidas sellesse raamatusse on sattunud kaasmaalaste toetamise ja nende lastelaagri külastamise eest isegi Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov.

"Sõnavabaduse" tingimustes

Tudengid tutvusid Sputnik Eesti pressikeskuse tehniliste võimalustega. Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva jutustas, kuidas korraldatakse mitmesuguseid meediaüritusi, mis võimaldavad suhelda kõige erinevamate kõnelejatega teistest maadest.

Kuid, märkis MIA Rossija Segodnja Eesti-esinduse juht, Eesti valitsuse liikmetele, riigiasutuste, ministeeriumide ja ametite töötajatele kehtestatud ametlik keeld suhelda Sputnik Eestiga avaldab mõju ajakirjanike tööle.

Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева рассказывает об особенностях интернет-журналистики и работе Sputnik Эстония
© Sputnik / Вадим Анцупов
Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva ja Venemaa Eesti-saatkonna nõunik Dmitri Litskai

"Eksisteerib vaid Euroopa juhtkonna soovitus mitte suhelda MIA Rossija Segodnja, Sputniku ja RTga. Kuid Eesti võimud ei võtnud seda soovitusena, vaid pidasid oma otseseks kohustuseks suhtlemine ära keelata," märkis Cherysheva ja meenutas juhtumit, kus haridusminister Mailis Reps sattus pärast suhtlemist Sputnik Eesti ajakirjanikuga Eesti meedia ja paljude kolleegide rünnaku alla ning tunnistas, et talle avaldasid survet eriteenistused.

В пресс-центре Sputnik Эстония встреча с прибывшими в Эстонию преподавателями и студентами Российской академии народного хозяйства и государственной службы (РАНХиГС) при Президенте Российской Федерации
© Sputnik / Вадим Анцупов
Vene tudengid külas Sputnik Eestil

Kuid keeruline olukord, milles peavad töötama Sputnik Eesti ajakirjanikud, ainult lihvib peatoimetaja sõnul nende meisterlikkust ja iseloomu. Seda kinnitab ka portaali Sputnik Eesti populaarsuse kasv.

Maksud on pühad

Pressikeskuses tudengite küsimustele vastates rääkis Elena Cherysheva põhjalikult olukorrast, millesse on sattunud Sputnik Eesti töötajad, kui nad said viimase paari kuu jooksul kõikidest juhtivatest pankadest teate tehingute katkestamisest MIA Rossija Segodnjaga.

Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева рассказывает об особенностях интернет-журналистики и работе Sputnik Эстония
© Sputnik / Вадим Анцупов
Vene tudengid külas Sputnik Eestil

Samasuguse kirja said ka Eesti Maksu- ja Tolliamet ning kõik ettevõtted ja isikud, kes on osutanud Sputnik Eestile mingeid teenuseid, sealhulgas bürooruumide omanik, seletas Cherysheva.

Tänaseks on suudetud lahendada MIA Rossija Segodnja maksude mahaarvamise küsimus. Et see on tööandja kohustus Eesti riigi ees, märkis Elena Cherysheva, on maksude ülekandmisele Venemaalt Eestisse antud roheline tuli — sellise korralduse andis Politsei- ja Piirivalveameti rahapesu andmebüroo (RAB).

 • Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева встречает студентов и преподавателей Российской академии народного хозяйства и государственной службы (РАНХиГС) при Президенте Российской Федерации
  Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva ja VFi presidendi juures asuva Venemaa Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemia tudengid Sputnik Eesti toimetuses
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • В пресс-центре Sputnik Эстония встреча с прибывшими в Эстонию преподавателями и студентами Российской академии народного хозяйства и государственной службы (РАНХиГС) при Президенте Российской Федерации
  VFi presidendi juures asuva Venemaa Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemia tudengid Sputnik Eesti pressikeskuses
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Студенты Российской академии народного хозяйства и государственной службы (РАНХиГС) при Президенте Российской Федерации задают вопросы
  VFi presidendi juures asuva Venemaa Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemia tudengid Sputnik Eesti pressikeskuses
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • В пресс-центре Sputnik Эстония встреча с прибывшими в Эстонию преподавателями и студентами Российской академии народного хозяйства и государственной службы (РАНХиГС) при Президенте Российской Федерации
  VFi presidendi juures asuva Venemaa Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemia tudengid Sputnik Eesti pressikeskuses
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Студентка I курса Института РАНХиГС при президенте РФ Алина Лапшина
  VFi presidendi juures asuva Venemaa Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemia tudeng Alina
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Преподаватель на факультете международного регионоведения и регионального управления РАНХиГС Елена Кузьменко
  VFi presidendi juures asuva Venemaa Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemia õppejõud Jelena Kuzmenko
  © Sputnik / Вадим Анцупов
1 / 6
© Sputnik / Вадим Анцупов
Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva ja VFi presidendi juures asuva Venemaa Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemia tudengid Sputnik Eesti toimetuses

Muus osas on olukord keeruline, aga lahendatav. Veelgi enam, kui info surve avaldamisest Sputnik Eestile levis ühismeedias, sai Cherysheva hulganisti kõikvõimalikke abipakkumisi toimetusele ja ajakirjanikele — inimesed näitasid üles ootamatut hoolivust Vene meedia ajakirjanike suhtes.

Dmitri Litskai sõnul on Sputnik Eesti eredaim näide sellest, mida tuleb Venemaal väljastpoolt kogeda. Klassikaline tegutsev meediaväljaanne, mis täidab täielikult, punktipealt, asukohamaa seadusi, ei esita valeandmeid ja kontrollib andmed üle, ole kunagi saanud mingeid etteheiteid regulatiivasutustelt.

Täismahus artiklit saate lugeda portaali venekeelsel poolel.

Lugege lisaks: 

Tagid:
haridus, sõnavabadus, Sputnik Eesti pressikeskus, Sputnik Eesti, Eesti, Venemaa
Teema:
Sputnik Eesti pressikeskus
Samal teemal
Sputnik Eesti pressikeskus
Haridusprojekt SputnikPro
Tippkohtumine Global Education Industry Summit, arhiivifoto

Tippkohtumine toob Tallinnasse maailma haridusministrid

(Uuendatud 13:11 09.12.2019)
Tallinnas toimuv haridusvaldkonna tippkohtumine Global Education Industry Summit toob kokku maailma haridusministrid ja tippeksperdid.

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. Esmaspäeval ja ja teisipäeval toimub Tallinnas haridusvaldkonna tippkohtumine Global Education Industry Summit (GEIS), mis toob kokku maailma haridusministrid ja tippeksperdid arutama õppimist ja õpetamist andmete ajastul, teatab Haridus- ja teadusministeerium.

"Tippkohtumine saab olema erakordselt põnev, sest ühise laua taha tulevad kokku maailma haridusministrid, eksperdid, rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad ning ettevõtjad lahkama haridusvaldkonna kitsaskohti ja otsima lahendusi," sõnas kohtumist juhtiv haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Tema sõnul loodetakse kahe päeva jooksul leida võimalusi, kuidas teha infoajastu andmeterohkes keskkonnas nutikaid haridusotsuseid tuleviku heaks.

Майлис Репс на саммите по инновациям в сфере образования Global Education Industry Summit в Таллинне
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps

"Niivõrd kõrgetasemeline haridusvaldkonna kohtumine toimub Eestis esimest korda. See annab taaskord tunnistust, et nii meie hiljutised suurepärased PISA tulemused, "Education Nationi" algatus kui end õigustanud hariduspoliitilised valikud pakuvad maailmas huvi ning meie teadmistest soovitakse osa saada," sõnas Reps.

Саммит по инновациям в сфере образования Global Education Industry Summit в Таллинне
Tippkohtumine Global Education Industry Summit, arhiivifoto

Kohtumisel osalevad haridusministrid, valdkonna tippeksperdid ning ettevõtete juhid Lätist, Soomest, Šveitsist, Tšehhist, Leedust, Sloveeniast, Rootsist, Ameerika Ühendriikidest, Prantsusmaalt, Jaapanist, Lõuna-Koreast, Mehhikost, Uus-Meremaalt, Hispaaniast ja Ühendkuningriigist.

Саммит по инновациям в сфере образования Global Education Industry Summit в Таллинне
Tippkohtumine Global Education Industry Summit, arhiivifoto

Kohal on PISA testide idee autor ning OECD haridusvaldkonna juht Andreas Schleicher. Lisaks osalevad USA National Center on Education and the Economy praegune president Anthony Mackay ja emeriitpresident Marc Tucker ning Kataloonia ülikooli erinõunik ja endine Euroopa Komisjoni hariduse peadirektor Xavier Prats Monne.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et rahvusvaheline õpilaste õpitulemuslikkuse hindamisprogramm (PISA) avalikustas 2018. aasta uuringu tulemused Euroopa õpilaste õpioskuste kohta. Eesti pälvis põhikoolide õpilaste teadmiste taseme poolest esimese koha.

PISA tulemuste pingereas saavutasid Eesti koolilapsed esikoha kõigis kolmes uuritud valdkonnas – matemaatikas, lugemises ja loodusteadustes.

Nagu kirjutas Sputnik Eesti, PISA uuring hindab iga kolme aasta tagant õpilaste teadmisi ja oskusi lugemises, matemaatikas ja loodusteadustes, kolmest valdkonnast üks on alati süvatähelepanu all.

Lugege lisaks: 

Tagid:
tippkohtumine, Mailis Reps, Haridus- ja teadusministeerium, Tallinn, Eesti, haridus
Samal teemal
Õpetajad palusid haridusministril lõpueksameid mitte tühistada
Üleilma eesti keele õpetajad kohtuvad Helsingis
Vene koolide "likvideerijad" Eestis ei soovinud ka eesti keelt päästa ja kaitsta 
Selgusid Eesti parimad õpetajad
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega