Riigieksamite perioodi avab eesti keele riigieksam, illustreeriv fofo

Riigieksamite perioodi avab eesti keele riigieksam

58
(Uuendatud 13:32 22.04.2019)
Esmaspäeval algava riigieksamite perioodi avab eesti keele eksam. Eksamiperioodi alguse puhul tervitas raadios eksamitegijaid haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

TALLINN, 22. aprill — Sputnik. Esmaspäeval algava riigieksamite perioodi avab eesti keele eksam, millele on registreerunud 6970 gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse lõpetajat. Homme toimub eesti keel teise keelena eksam, kuhu on end kirja pannud 2427 eksamitegijat, teatas Haridus- ja Teadusministeerium.

Miks noored lasteabitelefoni poole pöörduvad >>

Eesti keele riigieksam on kaheosaline ning sellega mõõdetakse lugemis- ja kirjutamisoskust. Eksamitöös on neli varianti, millest õpilane valib ühe. Lugemisosa ülesanded tuginevad tekstidele, mis esindavad ilukirjandust, publitsistikat ja populaarteadust. Kirjutamisosas tuleb eksaminandil luua 400-sõnaline arutlev kirjand ning see pealkirjastada. 

Eestit toodi esile kui jätkusuutliku haridusega riiki, illustreeriv foto
© Sputnik / Артем Житенев

Teisipäeval, 23. aprillil toimub eesti keele teise keelena riigieksami kirjalik osa, eksami suuline osa viiakse läbi 24. ja 25. aprillil. Eksam mõõdab keeleoskust B2-tasemel ja koosneb viiest osaoskusest – kirjutamine, kuulamine, lugemine, keele struktuur ja rääkimine.

Riigieksamite periood jätkub 6. mail toimuva inglise keele eksamiga ning lõppeb 24. mail matemaatika eksamiga. Võõrkeele riigieksameid asendavad prantsuse, saksa ja vene keele rahvusvahelised eksamid toimuvad aprillist juunini.

Riigieksameid teeb tänavu kokku 10 179 õpilast, kellest 8352 on gümnaasiumiõpilased, 663 gümnaasiumi varem lõpetanud ning 1164 kutseõppeasutuste õpilased. Riigieksamite tulemused avalikustatakse hiljemalt 20. juunil infosüsteemis EIS ja riigiportaalis www.eesti.ee.

Minister Reps märkis, et õigekirja hindamine on eesti keele riigieksami lahutamatu osa, seda nii funktsionaalse lugemis- kui kirjutamisoskuse hindamisel, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti. "Õigekirja hindamisest eesti keele riigieksamil ei loobuta. Me kindlasti ei saa toetada eksami muutmist sellisel kujul," sõnas Reps 2017. aastal Riigikogus arupärimistele vastates.

Zahharova paljastas Eesti "ühtse kooli" tõelise eesmärgi >>

Helsingis toimunud OECD õpetajaameti tippkohtumisel kiideti Eesti haridussüsteemi terviklikkust ja läbimõeldust ning Eestit toodi esile kui jätkusuutliku haridusega riiki, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

58
Tagid:
Haridus- ja teadusministeerium, riigieksam, kool, haridus
Samal teemal
Palm: Eesti helge tuleviku takistuseks on tänapäeva haridus
Eesti hariduse edulugu pälvis Stanfordis palju vastukaja
Päästke eesti haridus: Vabaerakond korraldas Kohtla-Järvel piketi