Bermuuda kolmnurk

Lahendatud sajandite saladused

96
(Uuendatud 18:17 08.09.2018)
Paljud möödunud sajandil maailma erutanud suured saladused on juba unustatud. Mõned neist olid fabritseeritud, teised lahendati ja osa, nagu Bermuda kolmnurk, on kaasaegsete seadmete tulekuga lakanud olemast sensatsiooniallikad.

TALLINN, 8. september — Sputnik. Tänaseks oma aktuaalsuse kaotanud sajandi mõistatustest RIA Novosti materjalis.

Kadunud Atlantis

Müstilist Atlantise saareriiki, kus elasid Poseidoni sõjakad järeltulijad, mainiti esmakordselt Platoni "Dialoogides". Legendi järgi asus saar Heraklese sammaste taga ja vajus maavärina tagajärjel vee alla. Temast jäi järele vaid suur hulk laevaliiklust segavat põhjamuda. Teadlased on kahe ja poole aastatuhande jooksul püüdnud Atlantist leida. Seda otsiti Atlandi ookeanist, Mustast merest ja isegi Brasiiliast. 1872. aastal oletas Prantsuse kirjanik Louis Figuier, et see võib olla Egeuse meres asuv Santorini saar.

Moskva Riikliku Ülikooli geoloogiateaduskonna professor Nikolai Koronovski kinnitab seda versiooni oma raamatus "Maa. Meteoriidid, vulkaanid, maavärinad" faktidega. Geoloogiliselt moodustab Santorin koos naaberriikide saartega poolringikujulise saarestiku – plahvatuse tagajärjel mere põhja vajunud stratovulkaani koonuse. Koronovski sõnul ulatus vulkaan kõrgus kilomeetrini. Mägi oli tektooniliste plaatide kokkupuutepiirkonnas, mis on kõige maavärinaohtlikumad piirkonnad Maal.

Otsustades vulkaaniliste kivimite ladestumise põhjal on vulkaan ajaloos pursanud korduvalt. Umbes 1500 aastat enne Kristust ta aktiviseerus. Maa-alused tõuked, laava purskumine ja gaaside pihkumine sundis elanikkonna saarelt lahkuma. Sügaval asuvasse magmakoldesse sattus merevesi, magma läks keema ja paiskas vulkaani ülemise osa minema. Tugev maavärin tekitas tsunami, mis pühkis saare maamunalt. Santorin kattus paljude tuhakihtidega. Selle suure katastroofi jälgi on leida kogu Vahemere rannikul.

Vaarao needus

4,5 tuhat aastat tagasi ehitatud Giza püramiidid hämmastavad teadlasi oma suuruse, proportsioonide hämmastava korrektsuse ja täpse orienteeritusega ilmakaarte suhtes. Cheopsi suur püramiid on põhja-lõuna suunas kolmeminutilise veaga. Püramiidide ehituse ettevalmistusi on üksikasjalikult kirjeldatud papüürustes ja seinamaalingutel, mis aga ei takista inimestel välja tulemast paljude teiste versioonidega – alates jumalate-eelsest tsivilisatsioonist, mis püstitas antiikmaailma kõik suured ehitised, kuni preestriteni, kellel olid praeguseid ületavad üleloomulikud teadmised.

Города мира. Каир
© Sputnik / Файед Эль-Гезири
Kairo püramiidid.

Astro-arheoloogid usuvad, et püramiidide ehitajad orienteerusid tähemärkide — tähtede ja päikese järgi. Vana-Egiptuses tunti lihtsat kalendrit, päikesekella, gnoomoneid (gnoomon – püstvarras, mille varju pikkuse järgi määratakse Päikese kõrgust), geomeetria aluseid. Osati tõmmata ringjoont keskpunkti kinnitatud nööri abil ja määrata horisontaali veetasemega. Vanad egiptlased teadsid päikese vastasseisu päevi, kui Päike tõuseb täpselt idast ja loojub läände ning on keskpäeval täpselt lõunas.

Püramiidi mahamärkimisel toimus nööri tõmbamise rituaal. Selle üsna põhjalikku kirjeldust seostatakse asjaoluga, et see sisaldas salajasi teadmisi, mis olid teada ainult arhitektidele, privilegeeritud preestritele ja vaaraole ning võimaldasid püramiidi aluse täpselt paika panna.

Mis puutub vaarao needust, siis seda ei ole olemas. See on ajakirjanike väljamõeldis, kes tahtsid sellega kätte maksta lord Carnarvonile — Tutanhamoni haua avastajale Kuningate orus. Carnarvon müüs oma ekspeditsiooni kajastamise ainuõiguse Timesile, mis tõi kaasa muu meedia viha. Needuse kuulduste põhjuseks oli lordi surm kuus kuud pärast hauakambri avamist. Ta lõikas habenoaga lahti põletikuliste sääsehammustuse ja suri Kairos sepsisesse.

Bermuda kolmnurk

5. detsembril 1945 sooritas viis suurt USA pommitajat (lüli 19) Florida rannikul treeninglendu. Kell kaheksa õhtul katkes nendega side. Üks kahest neid otsima saadetud vesilennukist kadus samuti. Kadunud kuuest lennukist ei leitud mingit jälge. Saladust seletati kõige müstilisemate oletustega, eriti seetõttu, et 1918. aastal kadus sealsamas jäljetult laev "Cyclop" kolmesaja inimesega pardal. 1965. aastal nimetas ajakirjanik Gaddiz piirkonna, kus kadus pommitajate lüli ja väidetavalt veel palju laevu, Bermuda kolmnurgaks.

Spielbergi 1977. aasta filmis väljuvad lüli 19 piloodid lendavast taldrikust. Charles Berlitz oletas raamatus "Bermuda kolmnurga müsteerium", et Sargasso mere põhjas on Atlantis, mille elanikud röövivad laevu ja lennukeid, kasutades selleks kristalli energiat. Kirjanik ja endine piloot Larry Kushe uuris põhjalikult kõiki lennukite ja laevade kadumise juhtumeid Bermuda kolmnurgas, luges mereväe aruandeid, meeskondade kõnelusi ja esitas uuringute tulemused raamatus "Bermuda kolmnurga müsteerium on lahendatud", mis avaldati esmakordselt 1975. aastal.

Kushe avastas, et enamik intsidentidest toimus tuhandete kilomeetrite kaugusel Bermuda kolmnurgast ja neil kõigil on ratsionaalsed seletused. Tema arvates on see saladus täielik arusaamatus. Lüli 19 meeskond kaldus kursist kõrvale, tekkisid probleemid kompassiga, raadioside oli halb. Kui pimenes, kaotasid piloodid orientiirid ja olid sunnitud veelduma. Tol õhtul puhkes tugev torm. Otsingulennuk "Mariner" plahvatas ilmselt õhus.

Bermuda kolmnurga ohtlikkust püüti seletada looduslike põhjustega. Üks populaarsemaid oli metaanimullide tõus merepõhjast, kus on gaasiliste hüdraatide ladestused. Gaas vähendab vee tihedust ja laev sõna otseses mõttes vajub põhja. Mis puutub lennukitesse, siis selle mootorid võivad süttida, kui sügavusest tõusvad metaanijoad neid tabavad.

Tõsiste teadlaste arvates on see hüpotees ebatõenäoline. Kuigi gaasilised hüdraadid ookeanide põhjas ja gaasi vabanemine on geoloogilises ajaloos väga levinud ja tõenäoliselt toimuvad nähtused, pole siiski alust arvata, et see juhtub tihti ühes ja samas kohas. Selgitus õhusõiduki kadumise kohta ei kannata kriitikat.

USA okeanograafiateenistus andis Bermuda kolmnurga kohta ametliku selgituse. See asub Golfi hoovusel — sooja veega ookeanipinnal. Sargasso meres, Ameerika Ühendriikide idarannikul tõuseb järsu pöörde tõttu voolu kiirus üheksa kilomeetrini tunnis. Siin tekivad turbulentsivööndid ja orkaanid. Paljud saared tekitavad madalikke. Satelliitside leiutamise ja täpsete ilmastikuprognooside ilmumisega ei ole salapäraseid kadumisi enam täheldatud.

96
Tagid:
atlantis, bermuuda kolmnurk, püramiid
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева встречает студентов и преподавателей Российской академии народного хозяйства и государственной службы (РАНХиГС) при Президенте Российской Федерации

Külas Sputnik Eestil: Vene tudengid said teada seda, millest teised vaikivad

(Uuendatud 13:52 13.12.2019)
Ühe Venemaa juhtiva kõrgkooli üliõpilased, tulevased rahvusvaheliste suhete asjatundjad, käisid Eestit külastades ka Sputnik Eesti toimetuses, tutvusid Venemaa meedia tööga välismaal ning arutasid hulka aktuaalseid küsimusi.

TALLINN, 12. detsember — Sputnik, Svetlana Burceva. VFi presidendi juures asuvas Venemaa Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemias (RANHiGS) on heaks tavaks ja tulevaste rahvusvaheliste suhete asjatundjate haridusprotsessi osaks saamas Sputnik Eesti toimetuse külastamine Tallinna-visiidi raames.

Экскурсия по редакции информационного агентства Sputnik Эстония
© Sputnik / Вадим Анцупов
Vene tudengid külas Sputnik Eestil

Rühm RANHiGSi üliõpilasi ja õppejõude tutvus 11. detsembril Venemaa meedia tööga Eestis. Esimest korda olid tudengid külastanud Eesti pealinna projekti SputnikPro raames juba aasta tagasi.

Nii erinevad eestlased

Ekskursioonil Sputnik Eesti toimetuses tundsid tudengid huvi õhkkonna vastu, milles tuleb töötada Venemaa riigimeedial Euroopa riigi territooriumil — RANHiGSis jälgitakse uudiseid surve avaldamisest Sputniku töötajatele.

RANHiGSi rühma saatnud Venemaa Eesti-saatkonna nõunik Dmitri Litskai jutustas tudengitele Vene–Eesti suhetest iseseisvusajal.

Выступает советник посольства России в Эстонии Дмитрий Лицкай
© Sputnik / Вадим Анцупов
Venemaa Eesti-saatkonna nõunik Dmitri Litskai

Kaitsepolitsei ehk kapo aastaraamatu näitel oli tudengitel võimalus tutvuda sellega, kuidas tõlgendatakse infot ametliku poliitilise trendi raames. Tudengid said teada, kuidas sellesse raamatusse on sattunud kaasmaalaste toetamise ja nende lastelaagri külastamise eest isegi Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov.

"Sõnavabaduse" tingimustes

Tudengid tutvusid Sputnik Eesti pressikeskuse tehniliste võimalustega. Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva jutustas, kuidas korraldatakse mitmesuguseid meediaüritusi, mis võimaldavad suhelda kõige erinevamate kõnelejatega teistest maadest.

Kuid, märkis MIA Rossija Segodnja Eesti-esinduse juht, Eesti valitsuse liikmetele, riigiasutuste, ministeeriumide ja ametite töötajatele kehtestatud ametlik keeld suhelda Sputnik Eestiga avaldab mõju ajakirjanike tööle.

Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева рассказывает об особенностях интернет-журналистики и работе Sputnik Эстония
© Sputnik / Вадим Анцупов
Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva ja Venemaa Eesti-saatkonna nõunik Dmitri Litskai

"Eksisteerib vaid Euroopa juhtkonna soovitus mitte suhelda MIA Rossija Segodnja, Sputniku ja RTga. Kuid Eesti võimud ei võtnud seda soovitusena, vaid pidasid oma otseseks kohustuseks suhtlemine ära keelata," märkis Cherysheva ja meenutas juhtumit, kus haridusminister Mailis Reps sattus pärast suhtlemist Sputnik Eesti ajakirjanikuga Eesti meedia ja paljude kolleegide rünnaku alla ning tunnistas, et talle avaldasid survet eriteenistused.

В пресс-центре Sputnik Эстония встреча с прибывшими в Эстонию преподавателями и студентами Российской академии народного хозяйства и государственной службы (РАНХиГС) при Президенте Российской Федерации
© Sputnik / Вадим Анцупов
Vene tudengid külas Sputnik Eestil

Kuid keeruline olukord, milles peavad töötama Sputnik Eesti ajakirjanikud, ainult lihvib peatoimetaja sõnul nende meisterlikkust ja iseloomu. Seda kinnitab ka portaali Sputnik Eesti populaarsuse kasv.

Maksud on pühad

Pressikeskuses tudengite küsimustele vastates rääkis Elena Cherysheva põhjalikult olukorrast, millesse on sattunud Sputnik Eesti töötajad, kui nad said viimase paari kuu jooksul kõikidest juhtivatest pankadest teate tehingute katkestamisest MIA Rossija Segodnjaga.

Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева рассказывает об особенностях интернет-журналистики и работе Sputnik Эстония
© Sputnik / Вадим Анцупов
Vene tudengid külas Sputnik Eestil

Samasuguse kirja said ka Eesti Maksu- ja Tolliamet ning kõik ettevõtted ja isikud, kes on osutanud Sputnik Eestile mingeid teenuseid, sealhulgas bürooruumide omanik, seletas Cherysheva.

Tänaseks on suudetud lahendada MIA Rossija Segodnja maksude mahaarvamise küsimus. Et see on tööandja kohustus Eesti riigi ees, märkis Elena Cherysheva, on maksude ülekandmisele Venemaalt Eestisse antud roheline tuli — sellise korralduse andis Politsei- ja Piirivalveameti rahapesu andmebüroo (RAB).

 • Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева встречает студентов и преподавателей Российской академии народного хозяйства и государственной службы (РАНХиГС) при Президенте Российской Федерации
  Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva ja VFi presidendi juures asuva Venemaa Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemia tudengid Sputnik Eesti toimetuses
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • В пресс-центре Sputnik Эстония встреча с прибывшими в Эстонию преподавателями и студентами Российской академии народного хозяйства и государственной службы (РАНХиГС) при Президенте Российской Федерации
  VFi presidendi juures asuva Venemaa Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemia tudengid Sputnik Eesti pressikeskuses
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Студенты Российской академии народного хозяйства и государственной службы (РАНХиГС) при Президенте Российской Федерации задают вопросы
  VFi presidendi juures asuva Venemaa Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemia tudengid Sputnik Eesti pressikeskuses
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • В пресс-центре Sputnik Эстония встреча с прибывшими в Эстонию преподавателями и студентами Российской академии народного хозяйства и государственной службы (РАНХиГС) при Президенте Российской Федерации
  VFi presidendi juures asuva Venemaa Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemia tudengid Sputnik Eesti pressikeskuses
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Студентка I курса Института РАНХиГС при президенте РФ Алина Лапшина
  VFi presidendi juures asuva Venemaa Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemia tudeng Alina
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Преподаватель на факультете международного регионоведения и регионального управления РАНХиГС Елена Кузьменко
  VFi presidendi juures asuva Venemaa Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemia õppejõud Jelena Kuzmenko
  © Sputnik / Вадим Анцупов
1 / 6
© Sputnik / Вадим Анцупов
Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva ja VFi presidendi juures asuva Venemaa Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemia tudengid Sputnik Eesti toimetuses

Muus osas on olukord keeruline, aga lahendatav. Veelgi enam, kui info surve avaldamisest Sputnik Eestile levis ühismeedias, sai Cherysheva hulganisti kõikvõimalikke abipakkumisi toimetusele ja ajakirjanikele — inimesed näitasid üles ootamatut hoolivust Vene meedia ajakirjanike suhtes.

Dmitri Litskai sõnul on Sputnik Eesti eredaim näide sellest, mida tuleb Venemaal väljastpoolt kogeda. Klassikaline tegutsev meediaväljaanne, mis täidab täielikult, punktipealt, asukohamaa seadusi, ei esita valeandmeid ja kontrollib andmed üle, ole kunagi saanud mingeid etteheiteid regulatiivasutustelt.

Täismahus artiklit saate lugeda portaali venekeelsel poolel.

Lugege lisaks: 

Tagid:
haridus, sõnavabadus, Sputnik Eesti pressikeskus, Sputnik Eesti, Eesti, Venemaa
Teema:
Sputnik Eesti pressikeskus
Samal teemal
Sputnik Eesti pressikeskus
Haridusprojekt SputnikPro
Tippkohtumine Global Education Industry Summit, arhiivifoto

Tippkohtumine toob Tallinnasse maailma haridusministrid

(Uuendatud 13:11 09.12.2019)
Tallinnas toimuv haridusvaldkonna tippkohtumine Global Education Industry Summit toob kokku maailma haridusministrid ja tippeksperdid.

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. Esmaspäeval ja ja teisipäeval toimub Tallinnas haridusvaldkonna tippkohtumine Global Education Industry Summit (GEIS), mis toob kokku maailma haridusministrid ja tippeksperdid arutama õppimist ja õpetamist andmete ajastul, teatab Haridus- ja teadusministeerium.

"Tippkohtumine saab olema erakordselt põnev, sest ühise laua taha tulevad kokku maailma haridusministrid, eksperdid, rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad ning ettevõtjad lahkama haridusvaldkonna kitsaskohti ja otsima lahendusi," sõnas kohtumist juhtiv haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Tema sõnul loodetakse kahe päeva jooksul leida võimalusi, kuidas teha infoajastu andmeterohkes keskkonnas nutikaid haridusotsuseid tuleviku heaks.

Майлис Репс на саммите по инновациям в сфере образования Global Education Industry Summit в Таллинне
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps

"Niivõrd kõrgetasemeline haridusvaldkonna kohtumine toimub Eestis esimest korda. See annab taaskord tunnistust, et nii meie hiljutised suurepärased PISA tulemused, "Education Nationi" algatus kui end õigustanud hariduspoliitilised valikud pakuvad maailmas huvi ning meie teadmistest soovitakse osa saada," sõnas Reps.

Саммит по инновациям в сфере образования Global Education Industry Summit в Таллинне
Tippkohtumine Global Education Industry Summit, arhiivifoto

Kohtumisel osalevad haridusministrid, valdkonna tippeksperdid ning ettevõtete juhid Lätist, Soomest, Šveitsist, Tšehhist, Leedust, Sloveeniast, Rootsist, Ameerika Ühendriikidest, Prantsusmaalt, Jaapanist, Lõuna-Koreast, Mehhikost, Uus-Meremaalt, Hispaaniast ja Ühendkuningriigist.

Саммит по инновациям в сфере образования Global Education Industry Summit в Таллинне
Tippkohtumine Global Education Industry Summit, arhiivifoto

Kohal on PISA testide idee autor ning OECD haridusvaldkonna juht Andreas Schleicher. Lisaks osalevad USA National Center on Education and the Economy praegune president Anthony Mackay ja emeriitpresident Marc Tucker ning Kataloonia ülikooli erinõunik ja endine Euroopa Komisjoni hariduse peadirektor Xavier Prats Monne.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et rahvusvaheline õpilaste õpitulemuslikkuse hindamisprogramm (PISA) avalikustas 2018. aasta uuringu tulemused Euroopa õpilaste õpioskuste kohta. Eesti pälvis põhikoolide õpilaste teadmiste taseme poolest esimese koha.

PISA tulemuste pingereas saavutasid Eesti koolilapsed esikoha kõigis kolmes uuritud valdkonnas – matemaatikas, lugemises ja loodusteadustes.

Nagu kirjutas Sputnik Eesti, PISA uuring hindab iga kolme aasta tagant õpilaste teadmisi ja oskusi lugemises, matemaatikas ja loodusteadustes, kolmest valdkonnast üks on alati süvatähelepanu all.

Lugege lisaks: 

Tagid:
tippkohtumine, Mailis Reps, Haridus- ja teadusministeerium, Tallinn, Eesti, haridus
Samal teemal
Õpetajad palusid haridusministril lõpueksameid mitte tühistada
Üleilma eesti keele õpetajad kohtuvad Helsingis
Vene koolide "likvideerijad" Eestis ei soovinud ka eesti keelt päästa ja kaitsta 
Selgusid Eesti parimad õpetajad
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega