Laupäeval maetakse TÜ rektor Volli Kalm

Laupäeval maetakse rektor Volli Kalm

49
(Uuendatud 10:52 30.12.2017)
Tartu ülikooli rektor Volli Kalmu ärasaatmine toimub Tartu ülikooli aulas laupäeval, 30. detsembril kell 11

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Kõik leinajad aulasse ei mahu, kuid aulas toimuvat on võimalik jälgida senati saalis ning peahoone esimese korruse auditooriumi 139 ekraanidelt, teatab Tartu ülikool.

Suri Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm >>

Pärjad ja kimbud võib aulasse kaasa tuua, kuid võimalusel soovitavad korraldajad need võtta kaasa alles kalmistule, sest aulast väljumisel ei pruugi kõik leida enda toodud lilli (pärjad antakse väljujatele kaasa järjest). Pärjad ja kimbud, mis ei mahu aulasse, paigutatakse fuajeesse.

Peahoone eest liigub leinarong Raadi kalmistule, kus toimub muldasängitamine. Leinarongis liigutakse ühiste bussidega ning samuti viivad bussid kalmistult Tartu ülikooli muuseumisse, kus toimub Volli Kalmu mälestusõhtu.

Mälestusteenistus nii aulas, kalmistul kui ka muuseumis on kõigile leinajatele avatud. Lähedaste soovil ei ole ülikooli aulas ja muuseumis lubatud pildistamine ega filmimine. 

Tartu ülikooli rektor Volli Kalm suri ootamatult Möödunud laupäeval vaid 64-aastasena. Kalmu tabas Otepääl suusatades terviserike ja ta kukkus kokku.

Tartu linnapea: mul on väga valus kirjutada meie rektorist minevikus >>

Tartu linnapea Urmas Klaas rõhutas järelehüüdes ootamatult surnud rektor Volli Kalmule, et teade rektori ootamatust lahkumisest puudutas tartlasi ja kogu akadeemilist peret väga.

49
Tagid:
ärasaatmine, matmine, lein, rektor, surm, Raadi kalmistu, , Volli Kalm, Eesti, Tartu