Mupo ja Kullerkupu lasteaaia mudilased ehtisid kolm helkuripuud

Mupo ja Kullerkupu lasteaaia mudilased ehtisid kolm helkuripuud

31
(Uuendatud 16:44 08.11.2017)
Munitsipaalpolitsei Ametil käisid külas Kullerkupu lasteaia mudilased, kes tulid korrakaitsjatele appi maja kõrval kasvavate kuusepuude ehtimisel helkuripuudeks

TALLINN, 8. november — Sputnik. Koos mupo maskoti, lumeleopard Lauriga räägiti helkuri kandmise vajalikkusest, kontrolliti kas kõigil on helkur olemas ja kas see on kinnitatud ikka õigesse kohta.

Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja Aivar Toompere sõnul oli positiivseks üllatuseks, et laste teadmised helkuri vajalikkusest ja kandmisest olid niivõrd head.

Mupo näitas uut vormiriietust>>

Mupo võib saada õiguse jõudu kasutada ja käerauad appi võtta, illustratiivne foto
© Sputnik / Кирилл Каллиников

"Tõeline positiivne üllatus. Isegi kõige pisemad, 4-aastased, teadsid kõiki õigeid vastuseid. See näitab, et meie ühine õpetus- ja ennetustöö kannab vilja. On suurepärane kui kodu, kool ja korrakaitsjad üheskoos seda tarkust jagavad ning vahetevahel üle kordavad. Ma usun, et tänastest siin helkuripuu juures ametis olnud lastele ei pea tulevikus kunagi selgitama helkuri kandmise vajalikkust või selle puudumisel neid noomima".

Iga valgusepeegeldaja ei ole helkur>>

Toompere sõnul on iga õpetus ja ennetustöö efektiivne võimalikult varajases, see on lasteaia- ja koolieas.

"Meie noorsootöö sektori ametnikud käivad juba mitmendat aastat helkurikuu raames koolides ja lasteaedades helkureid jagamas ning nende kandmise vajalikkusest rääkimas — tänuväärne ja vajalik töö, mis ei saa vist kunagi otsa".

Jääpurikad, illustratiivne foto
© Sputnik / Максим Богодвид

Meriväljal kimbutab inimesi uus terrorkoer>>

Pärast helkuripuu ehtimist tehti koos maskott Lauriga ühispilti. Iga laps sai kaasa maskoti pildi ja mupo 14410 infonumbriga õhupalli, kasvatajate kätte anti aga kingikotid mandariinidega.

Mupo kontrollib lehtede koristust Tallinna linnaosades>>

Mupo helkuripuu ehtimine toimub juba neljandat aastat, iga kord on helkuripuu ehtimisel kaasa aidanud mõni lasteaed, kool või noortekodu.

31
Tagid:
helkur, lasteaed, MUPO, mudilane, eesti, Tallinn